Головна » Архів новин
« 1 2 3 4 5 ... 9 10 »
Виданий Ярославом Мудрим збірник законів, названий «Руською Правдою», був першим літописним кодексом судових законів давньої Русі-України, об’єднуючим цивільне й кримінальне право і всі процеси судочинства того історичного часу, що охоплює все ХI століття.
Переглядів: 1253 | Дата: 13.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Острозька Біблія — видатна пам’ятка української культури . Надрукована на початку 80-х рр. ХVI ст., вона отримала значне поширення серед православних слов’ян, а також молдаван та румунів.
Переглядів: 2157 | Дата: 13.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Безпосередніми наслідками Переяславської угоди для України стало утвердження Української Козацької держави як правової автономії та суб’єкта міжнародних відносин, її легітимація; відбувся розрив стосунків з польсько-литовською Річчю Посполитою.
Переглядів: 3251 | Дата: 13.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Пересопницьке Євангеліє, про яке більшість українців чули й знають, є загадковим пам’ятником української культури. Можна навіть сказати — містичним. Витворене в аристократичному середовищі, це Євангеліє стало національним раритетом.
Переглядів: 1028 | Дата: 13.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

У квітні 1492 року запорізькі козаки атакували турецьку військово-морську галеру під Тягинею і визволили українців, захоплених у полон і проданих у рабство.
Переглядів: 4079 | Дата: 12.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (1)

Весілля починалося зі сватання. За давнім ритуалом, свати заходили до хати молодої тримаючи хліб, гречно віталися і тут зав’язувалася розмова в поетично-інтригуючій формі. Другою складовою весілля є заручини. На цю подію запрошували родичів з обох родів. На заручинах повторювали деякі сцени, які були на сватанні.
Переглядів: 988 | Дата: 10.03.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

В язичницькі часи, саме за природній вміст людина шанувала яйце як символ відродженого життя, символ Багатства, символ Бога. Саме повним яйцем (а колись і писанкою) українські знахарки "викачували” хвороби, освячували зерно для посіву; "билися” крашанками на Великдень, та інші весняні свята. Писанки обносили, як оберіг, навколо хати, поля, череди домашніх тварин, навколо полонин та пасовищ; підкладали під стріху хати від пожежі, до вулика, де знаходилася матка, до місця, де телилася корова чи вівця. На писанках гадали на врожай, на здоров’я, на кохання; ними ворожили і причаровували...
Переглядів: 2761 | Дата: 02.02.2012 | Рейтинг: 3.5/2 | Коментарі (0)

Наші далекі предки прикрашали свої вироби найпростішими орнаментами. Людина намагалася розібратися, як влаштований світ, знайти пояснення незрозумілому, загадковому, таємничому. Вона прагнула привернути до себе добрі сили природи, а від злих захиститися, і робила вона це за допомогою свого мистецтва
.
Переглядів: 6210 | Дата: 02.02.2012 | Рейтинг: 4.2/5 | Коментарі (1)

Протягом усього життя людину супроводжували рушники. Вони допомагали під час календарно-обрядового річного циклу у різних роботах, святах, обрядах.
Переглядів: 2127 | Дата: 02.02.2012 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Повір’я, що лялька – це вмістилище душ померлих предків – породило певні традиції їх створення в різних народів. Наприклад, у деяких культурах ляльки можна було створювати тільки в певні пори року, і робити їх могли тільки люди, що пройшли спеціальні ритуали посвячення.
Переглядів: 8223 | Дата: 02.02.2012 | Рейтинг: 5.0/4 | Коментарі (0)