МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 
Запрошуємо гостей та мешканців міста у ЛЮТОМУ на ВИСТАВКИ та ЗАХОДИ: 5 лютого 13.00 – відкриття Всеукраїнської художньої виставки «Материнське поле» за участі Посла Киргизької Республіки в Україні...........18 лютого 12.00 – «музейні посиденьки», зустріч на тему «З любов’ю у серці»...........21 лютого 12.00 – кіноклуб «Відродження», засідання на тему «Співці рідної мови» до Міжнародного дня рідної мови.........25 лютого 13.00 – кіноклуб «Відродження», засідання на тему «Співець волі та свободи» до 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького.........Виставки:5 – 28 лютого – «Материнське поле» Всеукраїнська художня виставка присвячена Чингізу Айтматову, киргизькому письменнику і громадському діячу;........... «Рушник наче доля», етнографічна виставка з фондів музею............1 – 28 лютого – «Герої не вмирають», меморіальна виставка...........1 – 28 лютого – виставка-аукціон на користь української армії.............З 25 лютого – «Козацького роду», художня міні-виставка до 200 річчя від..........дня народження Михайла Вербицького...........Клуб українського кіно: 6 лютого – «Тіні забутих предків» (режисер Ю. Іллєнко)..........13 лютого – «Захар Беркут» (режисер Л. Осика)...........20 лютого – «Загублена грамота (режисер Івченко)........27 лютого – «Залізна сотня».

Золоте стремено.

(Історія української армії.)
Був проведений кропіткий пошук в архівах, спецхранах, фондах наукових бібліотек, приватних зібраннях. Знайдено дуже рідкі документи, збережені українською діаспорою та істориками багатьох країн світу. Уважний аналіз і порівнення даних дали змогу авторам поставити кожний фільм на міцний фундамент незаперечних фактів.

ФІЛЬМ 1. ДЖЕРЕЛА ВІТЧИЗНИ
Формування війська в Древній Русі, оборонні традиції і мистецтво ведення бою.

 

ФІЛЬМ 2. БРАТІЄ І ДРУЖИНО
Формування війська України-Русі в історичних обставинах IX-XII століть. Захисне і наступальне військове спорядження. Князі-полководці Олег, Святослав, Ярослав Мудрий, Данило Галицький.

 
ФІЛЬМ 3. ЗА ЛИТОВСЬКОЇ ДОБИ
Доля українських князівств і українського війська у XIII-XV століттях. Участь українського війська у Куликовській і Грюнвальдській битвах. Будівництво кам'яних фортець у Львові, Луцьку, Кам'янець-Подільському.

 
ФІЛЬМ 4. ДИКЕ ПОЛЕ
Події XIII-XVIII століть. Формування Запорізького козацтва, створення реєстрових козачих полків. Тактика ведення бою на суші і на морі. Отамани Підкова, Лобода, Наливайко, Сірко.

 
ФІЛЬМ 5. ЗАПОРІЗЬКА СІЧ. ВИТОКИ
Запорізька Січ на Хортиці. Перші гетьмани: Дмитро Вишневецький, Петро Сагайдачний, Северин Наливайко, Тарас Федорович, Трясило. Битви за звільнення України.

 
ФІЛЬМ 6. КОЗАЦЬКИЙ ФЛОТ
Морські походи козаків на човнах-чайках до турецьких і татарських фортець Акерман, Кілія, Варна, Кафа і Царьмісто. Звільнення українських невільників. Талановиті флотоводці: Шафран Шило, Сулима, Конашевич-Сагайдачний, Сірко. Тактика морського бою.


ФІЛЬМ 7. ЗОРЯНИЙ ЧАС КОЗАЦТВА
Перемоги козаків під керівництвом Богдана Хмельницького.

 
ФІЛЬМ 8. КОЗАЧЧИНА. РУЇНА
Доля козацтва на Україні після смерті Богдана Хмельницького. Андрусівська угода: розподіл України між Польщею і Росією. Взаємовідносини Івана Мазепи з Петром I. Полтавська битва.

 
ФІЛЬМ 9. ТАМ, НА ГОРІ, СІЧ ІДЕ
Рух січових стрільців на Галичині. Перемога на горі Маковка, під Болеховим, Галичем, Селенковцями. Бій під Бережанами. Культурно-просвітницька і благодійницька діяльність січових стрільців.

 
ФІЛЬМ 10. ГАРТУЮЧИ ЮНАЦТВО
Історія створення молодіжних організацій "Сокіл"(1893р.), "Пласт"(1911р.). Спогади політичного діяча, учасника товариства "Пласт" Романа Івановича Кріп'якевича.

 
ФІЛЬМ 11. З ПОЛОНУ - ЗА ВОЛЮ
1917 - 1921 роки. Проголошення Української Народної Республіки. Формування першого січового куреня під керівництвом Євгенія Коновальця. Бій під Крутами. Берестейська угода. Перші дивізії української регулярної армії за часів гетьмана Скоропадського.

 
ФІЛЬМ 12. ОСТАННІ ЛИЦАРІ
Про зародження і тактику боротьби Української Повстанської Армії в період Другої світової війни згадують Слава Стецько, Василь Левкович, сільська вчителька Марія Довгань, члени організації Українських націоналістів.

 
 
Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання