МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 

Виставка «Пам’яті Володимира Євтушевського»

     У музеї історії міста відкрилась меморіальна виставка «Пам’яті Володимира Євтушевського», присвячена життю та творчості нашого земляка, відомого українського живописця, монументаліста Володимира Яковича Євтушевського. Тут він народився, отримав технічну освіту та відвідував Дніпродзержинську художню студію. Потім переїхав до Києва, де закінчив Київський художній інститут і розпочав свій творчий шлях в мистецтві. Виконав цілий ряд робіт, пов’язаних з архітектурою, в Україні та Росії: мозаїчні твори, темперний стінопис, вітражі, різьблення по дереву, гобелени, карбування, іконопис тощо – засвідчили про універсальний талант майстра. Митець займався станковим малярством в авторській техніці, в якій поєднана олія, темпера, нітро- та емалеві фарби.
    
http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/196/196789_1_w_300.jpg

Малярські та графічні твори Володимира Євтушевськго знаходяться в 14 музеях та картинних галереях України, Канади, Росії, США, Швеції, у приватних колекціях України, Австралії, Англії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Швеції, Франції, Тунісу.
     Біографія Володимира Євтушевського включена до довідника «Життя славетних» та видань Американського Біографічного інституту.
А сьогодні і у дніпродзержинців є можливість більш детально ознайомитись з біографією через фото та документи відомого уродженця міста Володимира Євтушевського та його художньою спадщиною.
Виставка працюватиме до 17 листопада.

.http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Новий розділ експозиції відкрито!!!
В музеї історії м. Дніпродзержинська відкрився новий розділ експозиції «Кам’янське і кам’янчани: повсякденне життя. Кін. ХІХ – поч. ХХ ст. ».
     Експозиція розповідає про умови життя, побут, культурні та релігійні уподобання різних верств населення (робітників, службовців, інтелігенції), представників різних національностей і конфесій Кам’янського на етапі його перетворення в місто.
    В розділі представлено фотографії краєвидів села та заводського селища, документи про його забудову, родинні реліквії, металевий та порцеляновий посуд відомих виробників, дитячі іграшки, модні аксесуари, газети «Отклики жизни», «Каменской листок», стародруки.
    Представлено предметно-документальні комплекси відомих кам’янчан: родини І. Ясюковича, Б. Ципля, М. Слайковського, Я. Хіманова; лікаря і письменника О. Коваленка, художників О. Сокола і Р. Лісовського. Знайшли відображення в експозиції діяльність театру, освітніх закладів, громадських і благодійних організацій на межі ХІХ–ХХ ст.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Документальна фотовиставка «Іловайськ»

(15 листопада о 16 год. - відкриття фотовиставки "Іловайськ")

На початку листопада в Музеї історії Дніпродзержинська відкриється документальна фотовиставка «Іловайськ», присвячена одній з найбільш трагічних сторінок новітньої української історії. В її експозиції – 65 робіт українських фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дон дюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисенка, які працювали фотокореспондентами на Сході України з перших днів агресії з боку Російської Федерації.

https://lh6.googleusercontent.com/-CVnAmd1_bAU/VjxyPjVt1qI/AAAAAAAATvs/xZ4M7dQi0Wk/w610-h405-no/anigif123.gif

На унікальних світлинах – свідоцтвах подій 2014 року, відбиті такі бойові епізоди, як перший штурм Іловайська 10 серпня, висування батальйону «Донбас», бої в місті, спроба прориву з оточення.
При цьому особливістю проекту є, зокрема, репрезентація історії людей, а не тільки фіксація боїв, що дозволяє стати свідком доль тих, хто в ХХІ столітті став на захист незалежності України, пожертвував заради неї життям, свободою і здоров'ям, – підкреслила директор Музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова.
Виставка реалізована через рік після трагедії, зважаючи на етику й захист інтересів героїв виставки, адже значна їх частина перебувала в полоні. Багато з героїв світлин, котрим вдалось залишитись живими після Іловайської трагедії, загинули на Сході України під час інших військових дій. Відтак проект – це своєрідна данина їхній пам’яті, кожна фотографія – це окрема історія події чи людини, і супроводжується текстом, що вводить глядача у контекст цієї історії.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Художня виставка «Молитва за Україну»

7 жовтня о 16.00 год. у Музеї історії міста відкрилася персональна виставка відомого українського художника і дизайнера Олега Лазаренка. Допомогу в організації та транспортуванні виставки надав голова благодійного фонду культури та мистецтв «Златоуст» Олег Любкін.

Представлені полотна виконані в оригінальній авторській техніці мозаїчного живопису. Ця техніка являє собою складний  комбінований  технологічний процес, який об’єднує декілька творчих етапів.
            На думку мистецтвознавців, для Олегу Лазаренка характерна своєрідна манера письма, яка не має аналогів у сучасному живопису. На його картинах – християнські апостоли, православні святі, давньоруські князі, иконописці и ченці – зливаються з іншими зображеннями, символами і знаками, створюючи складні композиції, що відображають дух минулих епох.
    Харьковчанин  Олег Лазаренко – член Спілки дизайнерів Україны, участник багатьох виставок в Українї та за рубежем.  Його  картини знаходяться в музеях та приватних колекціях Німеччини, Венесуели, Канады, Чехії, України, Франції.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

 Війна. Погляд з дитинства

2 вересня виповнилося рівно 70 років з часу завершення Другої  світової війни, але гострота і біль тих подій і досі знаходить відгук у душах людей, особливо на тлі сучасної ситуації в Україні. З 29 серпня 2015 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська розпочала свою роботу художньо-документальна виставка «Війна. Погляд з дитинства».
Виставка висвітлює тему скаліченого дитинства, адже діти – найбільш вразлива категорія населення. Їхні сльози і втрати – це найстрашніша трагедія війни, як 70 років тому, так і зараз.
У часи Другої світової дитинство, як таке, не мало місця: діти були на фронті, працювали на підприємствах, партизанили, і просто ставали очевидцями страшних подій, які назавжди врізалися у їхню пам’ять, і витіснивши спогади, які зазвичай мають бути найщасливішими у житті людини.  
На виставці представлені фотодокументальні та речові свідчення становища дітей у часи Другої світової війни: учасників підпілля, рядових солдат, свідків злочинів проти людства у концтаборах, на окупованих територіях.

https://lh3.googleusercontent.com/qMxTxAML4ydb1NA5F9FkLRMsV029On8ZImxKQpUrP5iApad5v_xNsrqFtamRSG8sf6cdeelKySk2ArR4gqGEnC_WtdfG-3CntdkMx0pdT5ncftskIFrUsDo6D_u6fJG_gBYg5OvOeNqsSxPcam7KV8WPcU3PYQXOBxTKVxsXdsu7B-zZuhZGadoxidYDlePgyGQKKypILXgqyyMIn03MgN6QNsybWBdrA7G-yvUYvpY4ilyRghy4laOTGcpiCKQNOfoihaFRaSUQnJZX9o9uPEwsPpFikqURSBKjzEbYnNxnvwAanmpCloX02djcVHbkVOntlxEsAtWX2D2bTnZ6SRyF83hzC71ty9uJp8j0v62G_ieC1afiVERyolUbfkoFzjUYND6eMh9S611jD4EbI0FVPkqFeXHbtwHaWlv-36IN8lFJnvO7OILPpPNrpeOB-tfD73i99THgeKwzZYG4xmg1koRtf13jk40GpfEye67iaXLhL_KUW2LV2LakT0OVlq9GH5n64j-wfXGZ4I4zqxAAqMEcokSAygH_Cg76kf2Z=w1254-h472-no

Виставка доповнена дитячими малюнками сучасних українців, які зараз є свідками злочину проти своєї держави, у яких і нині є, на жаль, причини хвилюватися за своїх рідних і вимагати припинення війни. Виставка працюватиме до 14 вересня, потім вона буде представлена на Всеукраїнському музейному фестивалі у Дніпропетровську.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Символи української ідентичності

Напередодні Дня знань в Музеї історії міста Дніпродзержинська відкрилася виставка «Символи української ідентичності». На виставці представлені експонати різних епох, які є об’єднавчими символами поколінь українців. Перша частина виставки присвячена державним символам України, яка розкриває історію їх походження та використання. Тут представлені  фібули й бляшки V-Х ст. з символом «тризуба», грошові знаки Української народної республіки, прапор України з підписами бійців АТО.
Друга частина виставки, присвячена народним символам України, створена на етнографічних матеріалах з фондів музею. Розмаїття символів, які відображенні у народному мистецтві українців, увібрали в себе як давньослав’янські традиції, так і регіональну ідентичність. Оберегові знаки, якими позначали та захищали себе й свою оселю наші пращури, втілені в орнаментальних композиціях.
Життєдайна сила, яку отримує людина від Матінки Землі, відобразилась у різних рослинних символах, найбільш популярним з яких є калина. Рід людини, світобудова у сприйнятті праукраїнців уявлялися у образі Дерева Життя.

https://lh3.googleusercontent.com/7625pBoKormpatx7-StnEObKUcOIviKZZp_TuEYUpL_1xXYVGTmqUC-g84iIlnCdQVyO1ebcGGPe2ofLYva7X1SIq4Dj2UfjpIPk9D6pmAFUv4x2-5Y1rzU1rv4vjE0xBcLq9b5V-jzRktcP3TnTJGdsZ7yolPuuAj-ksbln7cuV7eikP4bK1TbdXLd4GToLN7GuTK_Z58Alc89cM-HX7AmAurdNoEi8EC4QQ1nZobZRDl3BA2Wrrz3t8tsQXdU16HCgMq8v7fHqTOzhoGDWND_FiVek0GvlxRH-tlEPURF1oJb-ruiSUCWaZPGxpjNpEfXOplovllmFBQPG6LRKIjYvkVO6LT6zwpFFUTmFhjjXjwjhudhp3Z9AXB-7rLhU2_bpVLD4D5dwzXExffCqbBKTO-zr0TV9UKGY-6J4dYJivnm0XWvHKU0WwZFjzjDVmtZmuwApzaP1rnfc0f41vIfh4ifhovclrKtgRpn5xY4EeQCcEb0A0imbpZh27mVGlCLz5PN8hfanJXyCj-4eGgiDTRXWMagLspI-EN1GRmav=w480-h320-no

 На виставці представлені дерев’яні предмети й мальовки на яких петриківським розписом нанесені горна калини, вишиванки та рушники з різними пагонами, квітами та композиціями «Дерева Життя». Велику силу оберегу для українців має символ Жінки, Матері Роду, «Берегині» втілений у народній ляльці-мотанці.  
На вишивці різних регіонів України цей символ втілений через різні орнаменти, що відображено у представленій в експозиції колекції рушників. Найдавнішими для українців є геометричні символи, такі як «ромби», «хрести», «трикутники», «сварги», «зірки» вишиті на рушниках чернівецьких, волинських майстринь. Окрему увагу заслуговують кролевецькі ткані рушники, які вражають монументальністю та автетичністью образів.
Власне уявлення про світ наші пращури наносили у вигляді символів на писанку, яка є українським мистецтвом мініатюри.
На виставці представлені авторські писанки досвідченої майстрині з Вінниці Тетяни Пірус та молодої художниці зі Львова Валерії Пітлик. Давні символи й сьогодні оберігаються та відтворюються майстринями на рушниках. На виставці представлений рушник творчої майстерні Заслуженої художниці України Олександри Теліженко «Вогонь душі Тараса», на якому зображені рослинні мотиви. Символічне значення для простих селян мала творчість Тараса Шевченка. Його збірка поетичних творів «Кобзар», яка перевидавалась понад 130 разів, зберігалась у колишній сільській хаті поруч з Біблією. В експозиції музею розміщені «Кобзарі» видані у 1884 р., 1917 р., 1934 р. Рядки його віршів вишивались на рушниках наносились на дерев’яні музичні інструменти. На виставці представлений рушник з віршем «Заповіт» вишитий малограмотною мешканкою с. Карнаухівка у 1914 р., кобза із рядками поезії Т. Г. Шевченка, виготовлена вчителем Кам’янської чоловічої гімназії М. Злобинцем у 1918 р. У незалежній Україні Тарас Шевченко також постає символом любові до Батьківщини, духовної сили. У 2000-му році у м. Дніпродзержинськ з’явився пам’ятник великому поету роботи Заслуженого художника України Гарніка Хачатряна.
Символічним для Степової України є образ захисника-лицаря – козака, який відображений у народній картині «Козак Мамай». Вже вісім років поспіль у нашому музеї проводиться історико-культурологічний фестиваль Мамай-fest, який об’єднує творчих людей різних регіонів України, щоб продемонструвати своєрідність кожного та єдність душі народу.
Виставка доповнена як раритетними  так і сучасними художніми творами, зокрема літографією 1905 р. «Портрет Т. Г. Шевченка» Фотія Красицького, відтвореннями народної картини «Козак Мамай», гравюрами дніпропетровського художника Андрія Соколенка та картиною Заслуженого художника України Леоніда Давиденка, що присвячені захисникам нашої Батьківщини.
Україна – велика держава, яка об’єднує на своїй території різні етнографічні групи людей, кожна з яких має власні традиції, втілені у різних видах народного мистецтва. Кролевецькі рушники, петриківський розпис, опішнянська кераміка, гуцульська вишивка та багато інших ремесел відомі на весь світ під єдиним брендом «Україна».  

Аліна ГАЙДУК, ст. науковий співробітник Музею історії міста

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Музейне відлуння АТО
24 липня 2015 р. в музеї пройшло друге засідання клубу «Музейне відлуння АТО», під час якого відбулася зустріч з заступником начальника відділу соціального захисту населення Дніпродзержинської міської ради Я. О. Штепенко. В обговоренні питань, пов’язаних з землекористуванням, паливозабезпеченням та надання пільг родинам, активну участь прийняли і волонтери і представники громадських організацій.
Присутні на зустрічі воїни батальону «Донбас» вшанували пам’ять свого однополчанина Андрія Камінського, який загинув 2 лютого 2015 р., а Буланова Н. М., директор музею, передала волонтеру Н. С. Ярусевич декоративну тарілку з петриківським розписом для вручення молодятам на вінчанні, що відбудеться в зоні АТО.
Закінчилася зустріч концертом авторської пісні «Между уже и еще» у виконанні дуету авторської пісні – Ольга Стогній і Анатолій Строгій.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Музей історії міста м. Дніпродзержинська
                                                             ПОЛОЖЕННЯ
                                     про фотоконкурс «Збережи місто у світлині»
                                                            до 265-річчя міста

  Організатор:   Музей історії м. Дніпродзержинська                  
  Мета конкурсу:
                           Створення фотолітопису міста в архітектурних обрисах,
                           промислових ландшафтах, історичних пам’ятках, подіях, постатях,
                           портретів сучасників
                        - збереження фотосвідчень сьогодення для нащадків та формування
                           історичної пам’яті

 Умови конкурсу:
                            На конкурс приймаються роботи:
                          - які відповідають тематиці конкурсу;
                          - високої професійної якості;
                          - розмір робіт: формат А-4 або А-3;
                          - оформлені (рамки з кріпленнями, паспорту, етикетаж з зазначенням
                            прізвища та ім’я автора, назви роботи, року виконання)

   Відбір робіт здійснюватиме експертна комісія. Роботи, які не відповідають вказаним вимогам, до участі в конкурсі допускатися не будуть.

    Роботи приймаються до 15 вересня 2015 р.

  Роботи, надані на конкурс, експонуватимуться на виставці «Збережи місто
  у світлині» з 18 вересня  до 14 жовтня 2015 р.

    Роботи, надані на конкурс передаються до фондів музею на постійне зберігання.

     Переможці конкурсу, яких визначатиме журі, будуть відзначені дипломами та призами.
    Підведення підсумків конкурсу та відзначення переможців відбудеться в рамках святкування Дня міста-2015   18 вересня 2015 р.
       Оргкомітет:Музей історії м. Дніпродзержинська

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

В Музеї історії Дніпродзержинська пройде виставка військових реліквій із зони АТО

Посмотреть увеличенное изображение

         Музей історії Дніпродзержинська продовжує реалізацію власної програми, спрямованої на організацію допомоги Збройним силам України, переселенцям із зони АТО, підтримку поранених і демобілізованих воїнів. Музей підтримує тісні зв'язки з волонтерськими організаціями, з метою збирання коштів для армії в постійному режимі діє благодійна виставка-продаж робіт місцевих художників і народних майстрів, проводяться благодійні концерти та творчі вечори.
        Нещодавно стартував новий комунікативний проект «Музейне відлуння АТО», мета якого – налагодження діалогу демобілізованих учасників АТО і їх близьких з представниками різних владних структур і громадських організацій, задля спільного вирішення актуальних проблем.
В рамках програми планується проведення виставок, присвячених сьогоднішній неоголошеній війні. Мова йде про виставки фотографій, зроблених в зоні АТО її учасниками і кореспондентами. Крім того, досягнута домовленість з телестудією ТСН про демонстрації в нашому музеї виставки «Війна очима ТСН», – повідомила директор Музею історії міста Наталія Буланова.
Її експозиція, яка демонструється зараз у Національному музеї Тараса Шевченка в Києві, включає артефакти, привезені зі Слов'янська, Краматорська, Донецького аеропорту та інших гарячих точок – уламки ракет і снарядів, прострелені дорожні знаки, прапори та листівки, підписані бійцями, і багато іншого.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Виставка плакатів «Ми, Люди світу, говоримо: "НІ ВІЙНІ!"»

     25 липня о 16 год в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкривається виставка плакатів «Ми, Люди світу, говоримо: "НІ ВІЙНІ!"», ідея та мета якої закладена в назві й не потребує пояснень, ініційована Міжнародним фестивалем дизайну COW (COW International Design Festival). Друзі та колеги-дизайнери з різних країн світу висловлюють свою підтримку Україні і надсилають плакати із закликом до миру. У наданій виставці взяли участь автори з таких країн, як Болівія, Мексика, Іран, Еквадор, Уругвай, Україна.
  

  Ми, Люди світу, говоримо «НІ ВІЙНІ!»
В час, коли йде російсько-українська війна, осягнути певні  явища дуже складно, але реакція на поточні події є миттєвою. Мова йде про людську реакцію, оцінку ситуації в реальнім часі на рівні відчуття.
І саме митець здатен найпершим особисто відчути, пропустити через себе та інтуїтивно відтворити те, що відбувається, й загальнолюдську реакцію на події. І тут найпродуктивнішою сферою вираження є мистецтво плакату, адже це технічно найпростіший метод оформлення месседжу широкому загалу і, водночас, найдоступніший спосіб отримання інформації. Образи, створені автором плакату, є простими, зрозумілими, а супровідна інформація –лаконічною, бо смислове навантаження повністю перебуває в контексті резонансних подій, що схвилювали митця й суспільство.
Складна ситуація, в якій зараз опинилася Україна, викликала миттєву реакцію не лише українських митців, а й творчого авангарду країн світу, оскільки на часі стало глобальне питання миру та війни.
  Плакатна акція «Ми, Люди світу, говоримо: «НІ ВІЙНІ!», ідея та мета якої закладена в назві й не потребує пояснень, ініційована Міжнародним фестивалем дизайну COW International Design Festival. Художники з Болівії, Мексики, Ірану, Еквадору, Уругваю висловлюють свою підтримку Україні. Українських дизайнерів на виставці представляють Олена Барановська та Ксенія Петрущак.
«Ми, Люди світу, говоримо: «НІ ВІЙНІ!» – це не тільки міжнародна акція, а й  певний спосіб комунікації: Ви можете ділитися плакатами зі своїми друзями та близькими в соцмережах, блогах, ЗМІ або роздрукувати і розмістити їх у громадських місцях. Приєднуйтесь! ( faceboQk.com/cow.fest ).
В Дніпропетровську виставка стартувала в 2014 р. в ТРЦ «Гранд Плаза», в кінотеатрі «Правда» та  Міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ», потім – в Дніпропетровському художньому музеї.  
В Музеї історії Дніпродзержинська ця виставка, що відкрилася  24 липня 2015 р., була доповнена гравюрами Андрія Соколенка «Обороняй Україну» та «Слава Героям», а також гільзами з-під снарядів САУ та уламком ракети «Ураган», привезеними місцевими волонтерами з передово
ї.

Організатори висловлюють подяку дизайнерам і художникам, а також усім учасникам акції за їхню підтримку і бажання допомогти зберегти мир у всьому світі.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Музейне відлуння АТО
У світлі подій, що відбуваються в країні, діяльність музейних закладів постійно розширюється. 25 червня в музеї історії м. Дніпродзержинська стартує новий комунікативно-рекреаційний проект «Музейне відлуння АТО», призначений для демобілізованих учасників АТО та їхніх родин. Не секрет, що сьогодні захисники України, які після виконання свого громадянського обов’язку повернулися  до мирного життя,  стикаються з багатьма проблемами, потребуючи юридичних консультацій, соціальної та медичної допомоги, відновлення психологічного та фізичного здоров’я.   І проблема не лише в коштах (хоч це важлива складова, необхідна для повноцінної реабілітації), але і в увазі суспільства до них. Тому Музей історії міста запрошує демобілізованих воїнів АТО, їхні родини взяти участь у першому засідання клубу «Музейне відлуння АТО», в якому візьмуть участь депутати Дніпродзержинської міської ради, волонтери, фахівці в галузі охорони здоров’я, представники військомату, соціальних служб міста.Отже, 25 червня 2015 р. о 16.00 год. в музеї на першу зустріч з захисниками України в рамках проекту «Музейне відлуння АТО» зберуться люди, яким не байдужа доля наших воїнів. Після ділової частини відбудеться презентація телефільму, присвяченого захисникам України.
Запрошуємо долучатися до нового соціального музейного проекту всіх бажаючих.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Фестиваль-«Відкрита ніч»
«Відкрита ніч» – фестиваль, покликаний щоразу відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. 18 рік поспіль пошановувачі кіно збираються наприкінці червня, щоб насолодитися новим, українським кіно. Окрім столиці, «Відкрита ніч» одночасно відбудеться ще для кількох великих міст країни, в яких запрацюють повноцінні масштабні майданчики. Також, вже в звичному форматі онлайн-трансляції, фестиваль матиме свої осередки у п’ятдесяти  українських містах, а також в Європі та Канаді. Відчути смак кіно-ночі зможе кожен охочий і в Дніпродзержинську, де «Відкрита ніч» стартує в Музеї історії міста вже третій рік поспіль.
   Отже, запрошуємо за традицією,  усім охочим відмовитись від сну 27 червня і приєднатися до українського кіно мистецтва.
Початок о 21 год.
Довідки: 3-87-30; 3-02-24

Свято в ореолі часу
15 травня в Музеї історії м. Дніпродзержинська відбулося свято «В ореолі часу», присвячене Міжнародному дню музеїв. Начальник управління культури міської ради Ніна Стрілець привітала музейників з професійним святом, висловивши думку про важливу роль музеїв в збереженні зв’язку поколінь.  Подяками міського голови та грамотами управління культури були нагороджені працівники міського музею, музеїв на громадських засадах та шкільних музеїв.
Директор Музею історії міста Наталія Буланова, розповівши про здобутки колективу, познайомила присутніх з новим виданням – художнім альбомом «Козак Мамай. Колекція образотворчого мистецтва майбутнього музею Мамаїв», офіційна презентація якого відбудеться у червні, під час VІІІ  історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest». Також у ході заходу було підведено підсумки фотоконкурсу «Європа очима дніпродзержинців», присвяченого Дню Європи, його учасники відзначені дипломами і подарунками за сприяння депутата міської ради О.І. Чічканя. Учасники свята мали також можливість познайомитися з виставкою «Скарби музею», на якій були представлені найбільш цікаві експонати з нових надходжень музею. Серед них – Біблія, знайдена дніпродзержинцем Д. Грошем, нині народним депутатом України, на руїнах зруйнованого сепаратистами українського села Степанівка.
Артисти Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки, а також вихованці і викладачі дитячої музичної школи №5 подарували музичні привітання усім представникам музейної справи, котрі щодня віддають свої сили служінню історії та суспільству.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Творчі пошуки Богдана Бучковського

«Пошуки» – так називається персональна виставка молодого художника Богдана Бучковського, що відкрилася в музеї історії Дніпродзержинська. Ця лаконічна назва добре відображає експериментальний характер творчості автора, для якого характерний своєрідний мікс імпресіонізму та етніки, так і триваючий пошук ним власного шляху у велике мистецтво. А в тому, що у нього великий потенціал, впевнені багато визнаних майстрів пензля. Серед них – члени Національної Спілки художників України Анатолій Жежер і  Олександр Чегорка, котрі високо оцінили роботи колеги на відкритті виставки.

https://lh5.googleusercontent.com/-KiVD6gdbivU/VVxQdJJI3KI/AAAAAAAATTY/2H5fWDA7mHs/w940-h705-no/%25D0%2598%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%2B022.jpg

Не дивлячись на досить молодий вік, Богдан, котрий лише два роки тому закінчив Дніпропетровський художній коледж, має у своєму активі участь у кількох колективних виставках в Дніпропетровську та Києві. Це його перша персональна експозиція, і, за словами художника, котрий виловив глибоку вдячність адміністрації музею, для нього особливо приємно, що вона відкрилася в місті, де він з'явився на світ, і яке вважає для себе рідним.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Виставка «Йшли у бій солдати … »
17 квітня 2015 р., напередодні 70-річчя Перемоги над нацистською Німеччиною, в музеї  історії м. Дніпродзержинська відкривається виставка «Йшли у бій солдати … ».  Вперше в експозиції масштабно представлене протистояння двох основних армій – Червоної та Вермахту, зіткнення основних родів військ за допомогою військових реліквій: форми, зброї, різноманітних речей, смертних медальйонів, зразків ленд-лізу. Більше 200 військових предметів надано на виставку дніпродзержинцями В. В. Скабицьким і А. В. Жигарем. Долі наших земляків та визволителів міста: піхотинців, зв’язківців, льотчиків, артилеристів, танкістів, саперів – представлені фото та документами з фондів музею. Особливу атмосферу виставки створює фотохроніка війни фотокореспондента газети «Герой Родины» А. Попелянського, частина знімків представляється вперше.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Виставка «Христос Воскрес, воскресне Україна!»
    Днями в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилася виставка «Христос Воскрес, воскресне Україна!», присвячена найбільшому святу православної віри – Воскресінню Христову.Подія воскресіння втілює надію на вічне життя у віруючих християн, Ісус своїм воскресінням подолав смерть й відродив нове життя, яке не має кінця.
Найважливіше християнське свято символізує віру та надію у світле майбутнє, перемогу добра над злом, дарує натхнення та духовне зміцнення, що так необхідне народу України у такі важкі часи.
В основі виставки покладена ідея основних моментів життя Ісуса Христа, від народження до Світлого Воскресіння. Втілена за допомогою оригінальних експонатів з фондів Музею історії м. Дніпродзержинська: ікони кін. ХІХ ст. поч. ХХ ст. на полотні та дереві, культових речей, які використовують під час Великодневої літургії, святкових риз… Частина експозиції становлять предмети народної давньослов’янської великодньої традиції: писанки, витинанки, рушники

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Майстер-класи з писанкарства молодої української художниці  Валерії Пітлик

Напередодні Великодніх свят, 26 березня  2015 р. в музеї історії  м. Дніпродзержинська відбулася серія майстер-класів з писанкарства молодої української художниці, випускниці Львівської Національної Академії Мистецтв Валерії Пітлик, яка є учасницею численних Всеукраїнських та Міжнародних виставок, пленерів та конкурсів і має широке  коло інтересів –  живопис, графіка, писанкарство, листівкарство, фотографія, психологія та ін.
Під час майстер-класів художниця з радістю розповіла про значення писанок, їхнє різноманіття, і показала етапи створення цих сакральних  речей.
  
https://lh5.googleusercontent.com/-m7hUNAVgMhE/VSaLt9wEYBI/AAAAAAAATM8/yJ3RLWbmcts/w536-h357-no/anigif11111.gif

 Майстер-класи викликали чималий інтерес як серед дітей, так і  дорослих: всі з захопленням долучилися до створення писанок і в результаті кожен виготовив свою – унікальну, яка буде згадкою про цікаве мистецьке дійство, що відбулося в міському музеї.
    Окрім цього, з листівок і писанок Валерії Пітлик була сформована невеличка виставка «Великодневе диво», яка представила відвідувачам багатство візерунка, художньої уяви і вміння людських рук творити красу.

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Майстер-класи з розпису писанок Валерії Пітлик (м. Львів)

.https://lh4.googleusercontent.com/MPI009Ux8PWu9EQ7rTXOiU7ytBAyyQy4EeuhvHq90bS-=w556-h700-no      Напередодні Великодніх свят в Музеї історії міста молода українська художниця Валерія Пітлик (м. Львів) проведе  серію майстер-класів з розпису писанок. Випускниця Львівської Національної Академії Мистецтв, учасниця численних Всеукраїнських та Міжнародних  виставок, пленерів та конкурсів, майстриня провела понад 40 майстер-класів з живописних та декоративно-прикладних технік, листівкарства, живопису акрилом, олією, монотипії, писанкарства тощо для дітей та дорослих. Крім цього, вона  займається графікою,живописом, фотографією, а також вивченням різних аспектів психології людини. Вивчає психологію творчості, емоціонального впливу кольору, мистецької форми на творчу уяву та людську свідомість.
Майстер-класи відбудуться о 10, 11 (для дітей) та о 17 год. (для дорослих) за адресою: пр.. Леніна, 39. Музей історії Дніпродзержинська.

Довідки за тел. 311-10, 302-24. ..

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

Українське кіно в музеї історії м. Дніпродзержинська

Зал українського кіно музею історії м. Дніпродзержинська 26 лютого 2015 р. о 16 год. запрошує на перегляд фільму «Залізна сотня» режисера Олеся Янчука.

         Фільм знятий за мотивами книги Юрія Борця «У вирі боротьби»,  що ґрунтується  на реальний подіях 1944 року, учасником яких був автор.

         «Залізна сотня»  – один з найкращих фільмів про Українську Повстанську Армію. Сюжет фільму вирізняється динамічністю і гострою емоційністю. Чудова операторська робота і органічний акторський склад роблять цю кінострічку цікавою для широкого глядацького загалу

http://mamayfest.at.ua/04_top.gif

 Виставка «Рушник, наче доля».

https://lh3.googleusercontent.com/-zLPsOhwFP4U/VO4ZRulJf-I/AAAAAAAATJ8/v7mZjaDcl_A/w640-h480-no/anigif.gif

В музеї історії  міста відкривається виставка «Рушник, наче доля», в основі якої давнє, починаючи з періоду ранніх слов’ян 5-7 ст. н. е., приладдя для прядіння і ткацтва і перлина етнографічної  колекції  – більше 30 рушників кін. ХІХ-ХХ ст.  Представлено рушники різного призначення: ужиткові та обрядові, зокрема весільні, подарункові, родові, що супроводжували українців ві

Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання