МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Нові надходження до музею в 2013 р.
      Менше, як за півріччя, колекції музею поповнилися сотнями  експонатів різних  епох та історичних періодів.
Більше 300 музейних предметів подарували О. А. Степаненко та його донька Тетяна, серед них чудова колекція зубів вимерлої акули, скіфські наконечники стріл 5-4 ст. до н. е., бронзові прикраси  періоду Київської Русі Х–ХІІІ ст.  та деталі збруї татарського  походження XIV – XVII  ст. з району с. Аули.  Найрізноманітніші залізні  знаряддя праці періоду Запорозької Січі (с. Могилів),  а також античні монети, підняті з дна Чорного моря,  та ратитетні горщики ХІХ ст. з дна Дніпродзержинського водосховища в районі затопленого  с. Паньківка.
     Етнографічну колекцію збагатили український національний одяг,  переданий дніпропетровським колекціонером  О. В. Смакотою; унікальний рушник із зображенням язичницької богині Мокоші,  дерев’яне хатнє приладдя ХІХ ст. з сіл  Іванівка, Романкового, подаровані родиною Є. В. Павелко.
    Цінним надбанням для музею стали книги та журнали з бібліотеки лікаря і письменника О. В. Коваленка та його епістолярна спадщина, виявлені на горищі будинку, де проживав літератор та його родина. Живописна колекція музею поповнилася  народними картинами, зокрема, художніми відтвореннями парсуни «Козак Мамай».
    Збагатилися фонди музею фото, документами, нагородами, предметами з історії провідних промислових підприємств міста та його працівників.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Зустріч з відомим психологом О. Л. Мартюшевим (м. Київ)

        7 лютого 2014 р. о 17 год. в Музеї історії м. Дніпродзержинська (пр. Леніна,39) відбудеться зустріч з відомим психологом О. Л. Мартюшевим (м. Київ), Головою всеукраїнської організації «Батьківська держава», фахівцем з історії та психології сім'ї, практикуючим дитячим та сімейним психологом

Тема: "Нові підходи виховання дітей і підлітків в умовах сучасного міста".

Тел. (0569)55-08-53, (067) 631-39-41

       Вхід вільний.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Виставка «Афганський злам» 

          З лютого 2014 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинськ відкривається виставка «Афганський злам», яка присвячена 25-річчю виводу радянських військ з Афганістану.

Жорстка, нещадна війна зламала життя тисячам молодих хлопців. За 9 років 1 місяць і 18 днів через цю війну пройшло близько 550 тисяч радянських солдат і офіцерів, 160 тисяч з яких наші співвітчизники (645 – дніпродзержинців). Більше 3 тисяч українців, серед них наші земляки О. Стовба, Ю. Коноров, П. Дзюба, М. Губенко , П. Буряк, О. Злуніцин, В. Лікар, С. Калістратов, Ю. Скляр, В. Бурчак, С. Сухий, Л. Воробйов – загинули на чужій землі, а 8 тисяч отримали поранення.

Це героїчна і водночас трагічна сторінка історії нашого народу представлена музейними експонатами: світлинами, документами, особистими речами воїнів-інтернаціоналістів, мешканців нашого міста.

Тут і зворушливі листи рідним, написані з далекого Афганістану солдатами, які ще вчора були учнями навчальних закладів міста, і повідомлення батькам від командування про загибель їх синів.

Час притамовує біль, заліковує рани, стали мудрими і сивими солдати- «афганці». Але спогади про ту страшну війну зостануться в людській пам’яті назавжди, їх не зможуть стерти роки.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

 

                 Вечір пам’яті жертв Холокосту.

               27 січня в Музеї відбувся вечір пам’яті жертв Холокосту. Ветерани та студенти медичного училища і металургійного коледжу почули спогади А. С. Шевченко, колишньої малолітньої ув’язненої концтабору Равенсбрюк, а нині голови міського комітету УСВЖН, познайомилися з виставкою, в якій представлені матеріали колишніх в’язнів нацистських концтаборів та переглянули фільм «Освенцім. Фабрика смерті нацистів».

 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

«Індія. Шляхами стародавніх культур»

Фотовиставка «Індія. Шляхами стародавніх культур», що відкрилася в Музеї історії Дніпродзержинська 28 січня 2014 р., розкриває перед відвідувачами фотопанораму місць Індії , пов’язаних з життям та творчості сім’ї Реріхів.

Фотоматеріали зібрані працівниками Дніпропетровського Реріховського товариства, які з 2009 по 2012 рр. подорожували по Індії. Основою маршруту стали книги М. К. Реріха «Серце Азії» і «Алтай - Гімалаї» та книги Л. В. Шапошникової «Майстер» і «По маршруту майстра».

 

   

М. К. Реріх писав «Ніякий музей, ніяка книга не дадуть право змальовувати Азію та інші країни, якщо ви не бачили їх своїми очима, якщо на місці не зробили пам’ятних нотаток. Переконливість це магічна якість творчості, яку не можна пояснити словами... Гори всюди гори, вода всюди вода, небо всюди небо, люди всюди люди. Але якщо ви будете знаходитись в Альпах, змальовувати Гімалаї, щось невимовне, переконливе буде відсутнім».

Європа знала «європейську Азію», але не знала Азії справжньої. Реріх приніс нам справжню Азію. В ній він розставив свої віхи, важливість яких визначалась традиційною культурою Азії, а не традицією сприйняття азійської культури. Він намагався довести, що у різних народів в культурі більше подібностей, ніж різниць. Ця подібність була і вона є. Її потрібно було побачити.

Цей проект крок за кроком розкриває Індію – одну з найдавніших країн нашої планети, її самобутню культуру. На виставці представлені фотографії виконані професіональним фотохудожником Віталієм Новіковим, які відтворюють гірські масиви Гімалаїв, другий у світі за висотою перевал Танга-Гла (5340 м), гірські райони Кошміра, Ладака, Лахула, стародавні печерні храми Аджанти, Карлі, гірські монастирі, старовинні ступи, фрески, орнаменти та багато іншого.

Виставка буде цікава всім, хто небайдужий до вивчення Азії і зокрема однієї з найбільш самобутніх країн – Індії.

Виставка відкрита з 28 січня по 1 березня 2014 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинськ.

Адреса: пр. Леніна, 39.

Час роботи з 9.00 до 18.00 щоденно.

Телефон для довідок: (05692) 3-11-10, (0562) 39-27-26

Сайты: http://museumkamyanske.at.ua/, http://roerich.dp.ua

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Історико-художня міні-виставка «Апостол Правди і Добра»

        24 січня 2014 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилася історико-художня міні-виставка «Апостол Правди і Добра», присвячена 200-річчю від дня народження Великого сина українського народу Тараса Шевченка. На виставці за допомогою музейних предметів – «Кобзарів» різних років видання (починаючи з 1884 р. і до сучасних), поштових листівок кін. ХІХ – поч. ХХ ст. з портретами Великого Кобзаря та краєвидами України, картин Анатолія Жежера, Володимира Цапка, вишивки Катерини Коваленко, передані основні теми і мотиви творчості поета.

        В творах Т. Г. Шевченка кожен з нас, кожне покоління може знайти і знаходить, все те, що шукає – свій духовний хліб. Через це Т. Г. Шевченко завжди живив дух українців своєю енергією, був дороговказом на нашому важкому шляху до Незалежності.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

ВІДКРИТТЯ ПЕРЕСУВНОЇ ВИСТАВКИ

ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В'ЯЗНІВ

«ПЕРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОЮ ЛЮБОВ’Ю»

(м.Дніпродзєржинськ)

24 січня 2014 р. в Музеї історії Дніпродзержинська відкрилась експозиція мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов'ю». У відкритті взяли участь представники Державної пенітенціарної служби, державних і громадських організацій Дніпропетровщини, масмедіа.

Мета виставки – посприяти суспільному діалогу та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі. Експозиція включає більше ста творів, переданих з пенітенціарних установ України. Підопічні Управління ДПтС у Дніпропетровській області відзначилася призовими місцями на конкурсі, що відбувся у Києві 19 серпня.

Всеукраїнська пересувна виставка «Преображення Господньою Любов’ю» у співпраці з Державною пенітенціарною службою України проходить вже вдруге. Цього разу вона розпочалася у серпні цього року у Києві. Експозиція у Музеї історії Дніпродзержинська триватиме до 10 лютого, та в подальшому побуває у більшості обласних центрів України.

Організатори:

Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви

Благодійний Фонд «Карітас-Київ»,

Державна пенітенціарна служба України,

Фонд Андрея Шептицького,

Національна Спілка художників України,

Музей історії міста Дніпродзєржинська

Виставка побувала у Києві http://youtu.be/pBpMh9_UZhc(серпень 2013 року)

Чернігові http://youtu.be/P9TaCLncFcg(Вересень-жовтень 2013 року)

Полтаві http://prison-pastoral.blogspot.com/2013/11/blog-post_5.html (1-17 листопада)

та Черкасах http://youtu.be/rAOaAyVjty0

Твори можна переглянути на

https://www.facebook.com/dushpastyrstvo/media_set?set=a.164830130382542.100005666677341&type=3

 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Ювілей «Музейних посиденьок»
 
        15 січня в музеї відбувся черговий захід з циклу «Музейних посиденьок». Зустріч «Доленька нас звела» була особливою, адже вона присвячена 15-річчю цього унікального
клубу дозвілля людей старшого віку.
На посиденьках, як завжди, був справжній аншлаг. Самодіяльні колективи і аматори радували товариство своїми щирими виступами під оплески і привітання.


          За ці роки колектив «Посиденьок» неодноразово змінювався. Але як і 15 років тому, серед активних і творчих учасників – М. Волох, Н. Кривко, Н. Кравець, В. Самсоненко, Г. Сурмач, О. Косенко, О. Денисова та інші. За 15 років цей проект, запроваджений колективом музею з метою залучення до творчості, спілкування, активного суспільного життя людей старшого віку, особливо самотніх – не тільки не втратив свого значення, а набув ще більшого визнання серед мешканців міста.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Наші лицарі і меценати

             18 січня 2014 року в Музеї історії м. Дніпродзержинськ відбудеться показ науково-популярного фільму «Пантеон лицарської слави». Фільм присвячений гетьманові Станіславу Жолкевському – відомому полководцю. письменнику і меценату 16-17 століття.

 


Українцю за походженням. Жолкевський відомий як засновник міста Жовква під Львовом, православного монастиря в с. Крехів, низки католицьких і православних храмів Західної України. А ще – як покровитель молодих Богдана Хмельницького і Петра Могили. Крім того, Жолкевський увійшов в історію як єдиний, кому вдалось підкорити Росію – і зробив він це маючи в своєму розпорядженні лише 5000 війська – української і польської шляхти, а також запорізьких козаків. Крім того, поведінка Жолкевського в Москві і ставлення його до підкореного народу здобули йому повагу поміж росіянами, на що вказували російські дослідники навіть у 19 столітті.
            Кульмінацією життя Жолкевського стала Цецорська битва, в котрій 73-річний гетьман загинув. Історія життя Жолкевського стала джерелом натхнення для його правнука – короля Іоанна Собеського, «козацького короля», як прозвали його сучасники, котрий прославився як рятівник Європи в битві під Віднем на чолі українсько-польсько-австрійського війська.
            Фільм висвітлює маловідомі епізоди Віденської битви – як, наприклад, участь в ній львівського православного єпископа або зв’язок битви з відомим листом козаків до турецького султана.

Фільм «Пантеон лицарської слави» створений істориком і краєзнавцем Віктором Заславським, науковим працівником КП «Туристичний Інформаційний Центр в м. Жовква», автором численних праць, статей і радіопередач. Присвячених українській історії і культурній спадщині.

 

 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Творче натхнення Зими чарівниці

      14 січня, в перший день Нового року за старим стилем у Музеї історії міста відбулось урочисте підведення конкурсу дитячої творчості «Зима чарівниця – 2014» та нагородження переможців. Цей конкурс проводиться в Музеї протягом більш ніж десяти років, з кожним роком набуваючи все більших масштабів і популярності.
Про це свідчить те, що вчорашній захід у музеї перетворився на справжній аншлаг. Крім юних художників, учасників творчого конкурсу, в ньому взяли участь їх батьки і друзі, педагоги шкіл і позашкільних закладів міста, представники творчої інтелігенції, пересічні громадяни.

 

 

 


      Від імені міського голови учасників виставки вітала начальник управління культури міської ради Ніна Стрілець. Відзначивши, що членам журі, до складу якого входять авторитетні митці, було дуже нелегко визначитись з переможцями серед неймовірного різномаїття – більше 300 дитячих робіт, виконаних у різній техніці і жанрах, директор Музею історії міста, кандидат історичних наук Наталія Буланова оголосила список призерів.
      Усі вони отримали грамоти і подарунки, що і як сама участь в конкурсі,  напевно стануть стимулом для подальших творчих пошуків і самовдосконалення. Адже головна мета конкурсу й полягає в сприянні розвитку й підтримці нових талантів, котрі в подальшому прославлятимуть наше місто і Україну в світі.

 

 

 


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Різдвяна феєрія в Музеї історії міста

     За традицією на Різдво Музей історії міста проводить велику різдвяну програму, в якій беруть участь митці і творчі колективи нашого міста і краю. 7 січня тут відбулися  майстер-класи з петриківського розпису, виготовлення народного оберегу – ляльки-мотанки, які провели Віта Рябова, лауреат премії міської ради з образотворчого мистецтва 2013 р.,  та  майстриня Тетяна Мінченко.    Відвідувачі музею могли виготовити власними руками різдвяні обереги, повчитися малювати петриківські квіти.

 

 

 


       Різдвяний вечір відкрився привітанням єпископа Дніпродзержинської та Царичанської єпархії УПЦ Володимира, яке оголосив протоієрей о. Сергій, благочинний Царичанського церковного округу. Звучали також вітання від Дніпродзержинського міського голови Станіслава Сафронова, народного депутата України Костянтина Гузенка, який особисто взяв участь у святі та вручив колядникам подарунки. Концертна програма складалася з традиційних колядок та різдвяних пісень у виконанні церковного хору Свято-Успенського храму з Китайгорода, хору «Кантікум Новум» місцевої литовської громади, творчого колективу шкільного етнографічного музею «Обереги» школи № 28,  вертепу греко-католицької парафії Преображіння Господнього.
      Родзинкою програми стали концертна програма «Гайдамацькі вечорниці» відомого дніпропетровського гурту «Вертеп» та відкриття  художньої  виставки «Різдво Христове-2014». Творчими здобутками учасників вечора порадували митці з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кременчука, Мішуриного Рогу. Серед них відомі художники Сергій Бабіч,  Михайло Додарєв, Зоя Авраменко, Олександр Чегорка, Віктор Зубков та інші. Фактично, виставка вперше набула міжнародного статусу, адже в ній взяв участь художник з російського Оренбургу, наш колишній земляк Володимир Олійник
                               

 

 

 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Конкурс на кращий музейний проект з циклу «Музейна педагогіка»

 

           З метою активізації творчих пошуків наукового апарату, підвищення рівня креативності та іноваційності музейних заходів, дирекція Музею оголосила конкурс на кращий музейний проект з циклу «Музейна педагогіка».
  На конкурс було подано 4 проекти, авторами яких стали наукові працівники О. Лакоця, М. Черкащенко, А. Гайдук, О. Мащенко.
  «Бабусині візерунки» - розкривають світ вишиваного рушника в житті народу.
  «Казка новорічної ялинки» - це подорож до найулюбленішого у дітей свята.
  «Жди меня» - театралізоване заняття, в якому вдало поєднуються можливості аудіовізуальних засобів з емоційностю історичної пам’ятки, дає відчуття зв’язку з подіями вогняних 1940 років.
  «Свято в нашому домі. Щедрий вечір» - музейне дійство, в ході якого через музейну пам’ятку відбувається залучення до народних звичаїв.

 


23 грудня відбулося підведення підсумків конкурсу. Очолювала конкурсну комісію заступник директора з наукової роботи Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Д. Яворницького, кандидат історичних наук В. М. Бекетова. До складу комісії ввійшли директор БФ «Центр культури і мистецтв «ЗЛАТОУСТ» С. Т. Волошина, заступник начальника управління культури І. М. Вовчек, інспектор з кадрів промислового підприємства «ЗІП» В. В. Соломаха. Директор ПП «ЗІП» О. І. Захорольський надав фінансову підтримку для відзначення переможців конкурсу.
   Першу премію отримав проект «Свято в нашому домі. Щедрий вечір» (автор О. О. Мащенко).
    Інші проекти були відзначені заохочувальними призами від БФ «Центр культури і мистецтв «ЗЛАТОУСТ» і ДНІМу ім. Д. Яворницького.

 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
 «Майстерня Діда Мороза» в музеї історії міста
         Наближається Різдво – одне з найбільших і найяскравіших свят нашого народу.
Це перш за все родинне свято, коли невдачі та печалі забуто, а навколо панує лад, спокій і злагода, привітність та доброзичливість, коли усі помисли спрямовані до Бога з молитвами про забезпечення стабільності і достатку в родині. Наші пращури для забезпечення добробуту та здоров’я родини з давніх давен використовували магічні ритуали. Серед них чільне місце займали  виготовлені власноруч родинні обереги.
         Наприклад, лялька-мотанка,  яка створювалась напередодні Різдва. За віруваннями давніх слов’ян вона вважалась втіленням добра та  оберегом людської душі й долі, символом предків та Великої Матері-Богині, яка сотворила все суще і береже дотепер народжені нею душі.
Ляльки виготовляли не тільки з тканини, а також з глини, дерева і навіть із зерна.
Давно на чорноземах України зародилося землеробство. Українці навчились вирощувати зернові культури: жито, пшеницю, просо та інше; навчились переробляти зерно і цінувати солому. Селяни вірили, що в соломі є сила родючості, благотворна здатність впливати на хід селянського життя. Тому соломі належала важлива роль у хліборобській обрядовості.
Так з останнього обжинка виготовляли дідуха, в якому, вірили, живе дух хліба і він є символом доброго врожаю; з соломи плели павука, як символ «засновника світу». До речі, одна з легенд розповідає, що павук заступив вхід до печери, де сховалися під час втечі до Єгипту Діва Марія з маленьким Ісусом. Воїни царя Ірода, подумали, що до печери ніхто не заходив, раз на вході павутиння, й пішли далі.
Звичайно, напередодні свят кожна господиня намагалася прикрашати хату, для цього з паперу виготовляли витинанки – орнаментальні композиції, якими прикрашали сволок, віконні наличники, рамочки для портретів.
На Південній Україні перевага надавалась настінним розписам у вигляді паперових витинанок, які було лег

 

 

Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання