МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 

Літературно-художній вечір «Макет» Сергія Злючого

             16 червня у Музеї історії міста відбувся ювілейний літературно-художній вечір «Макет» Сергія Злючого, члена Національної Спілки письменників України.Поет, перекладач, громадський діяч представив шанувальникам українського слова нові поетичні твори. У виконанні заслуженого артиста України Юрія Малікова звучали поезії В. Висоцького у перекладі С. Злючого.

              Тепло привітали ювіляра очільники Дніпропетровської організації Спілки письменників України Михайло Кудрявцев та Григорій Гарченко, секретар Національної Спілки письменників України Володимир Шовкошитний. Останній приїхав з благодійною місією, привізши книги українських поетів з видавництва «Український пріоритет», яке він очолює. Кошти від їх реалізації будуть направлені на ювілейне видання нової збірки поезій Сергія Злючого.
               Але найбільш вразив присутніх дарунок сина С. Д. Злючого – Сашка, у виконанні якого прозвучала музична композиція «Обітниця» на вірші його батька.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Виставка «Скарби Луганського музею» у Музеї історії Дніпродзержинська


        Напередодні Великодневих свят у  Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилася виставка «Скарби Луганського художнього музею», на якій презентовані основні напрями колекцій відомого у Україні закладу культури.
Фондове зібрання Луганського художнього музею нараховує більше дев’яти тисяч художніх творів і є по-справжньому невичерпною скарбницею вітчизняного і світового мистецтва. В ній презентовано п’ять століть образотворчості (16 – поч. 21 ст.), величезний ареал людської культури від Далекого Сходу до Західної Європи, неосяжне різноманіття різновидів, жанрів, форм і технік мистецтв. Виставка «Скарби Луганського музею», на якій представлені різні за жанром та фактурою твори: живопис,  графіка, декоративне малярство і кераміка,  презентує лише невеличку частку цього багатства.
       Гордістю колекції українського мистецтва Луганського обласного художнього музею є збірка творів Народного художника СРСР, Миколи Петровича Глущенка (1901 – 1977 рр.). На виставці представлено 12 робіт майстра, зокрема «Квітуча груша», «Весняний туман», «Дорога» тощо. Колористична гама його етюдів на картоні вражає соковитими, насиченими кольорами, серед яких переважають розмаїті відтінки жовтих, коричнево-жовтих, зелених, синьо-фіолетових барв. Кожен з етюдів вирішений на градаціях кольору різної світлості, окреслення предметів непевні, часом розмиті, і автор надає глядачеві можливість не так бачити, як вгадувати їх. Його по-імпресіоністичному рухливий мазок пензля і народжує у глядача уявлення про вічний і незбагнений рух природи, про вічно мінливе середовище.
       Відтворення у декоративних формах рослинного світу, представлено серіями «Квіти України» і «Квіти Шевченкового краю» заслуженого художника України, відомої черкаської майстрині декоративного розпису Тамари Федорівни Гордової  (1948 р. народження).  Розписи виконані темперою на картоні. Роботи  вирішені у єдиному композиційному ключі, у формі невеликих картин. Асоціативний вплив посилюється завдяки використанню легкого пастельного фону, різного для кожної роботи, але єдиного за силою насиченості того чи іншого тону. Композиції робіт позначені смілими узагальненнями та стилізацією. Основна увага автора приділяється вишуканим пропорційним заставленням, виразності кольорових акцентів, завершеності композиції.
       Обпалена глина – улюблений матеріал ще одного,  автора який представлений на виставці –  заслуженого майстра народної творчості України Миколи Миколайовича Вакуленка (1948 р. народження).  Саме цей прадавній матеріал сформував його творчий стиль і самобутність, які майстер яскраво демонструє в циклі «Українські прислів’я і приказки, де він звертається до світу тварин, черпає натхнення в українському фольклорі. Роботи цього циклу М. Вакуленка поєднують в собі кращі надбання традицій примітиву: лаконізм образу, орнаментальність, силу виразності і безпосередність світосприйняття.
       Серія «Молода гвардія» Василя Кириловича Барабаша (1958 р. народження) члена НСХУ демонструє кращі здобутки  митця в галузі політичного плакату. Патріотична тема, що підносить героїзм молоді Луганщини, стала головною окрасою у творчості художника. Цикл було виконано в 1985 р. до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. В роботі над циклом автор продемонстрував досить оригінальний підхід – велике місце в концептуальному вирішенні серії займає жанровість, сюжетність, що для плаката, як особливого   жанру мистецтва, не притаманні і тому справляють особливе враження. 

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Всесвітній День музею у Дніпродзержинську

Щорічно 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Відзначили його сьогодні і в Музеї історії Дніпродзержинська.
Святкування проходило у звичайній манері. Спочатку на сцену музейного кінозалу вийшла директор культурно-історичної установи Наталя Буланова та привітала присутніх у залі своїх співробітників і представників інших музеїв міста.
Потім до привітань приєдналася помічник народного депутата України Костянтина Гузенко Тамара Загребельна. Вона вручила директорові музею конверт з грошима. У відповідь їй подарували каталог музейних експонатів.
Офіційну частину продовжило вручення почесних грамот та посвідчень музейних працівників.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Луганська проекція «Мамай-фесту»     Наприкінці квітня 2013 р.  у Луганському обласному художньому музею відкрилась нова виставка музею історії Дніпродзержинська «Мамай-фест»: Луганська проекція». Експозиція виставки складається з творів сучасних українських митців, що зберігаються в музейних колекціях, які об’єднані темою історичного минулого України, що проходить крізь осмислення образу легендарного козака Мамая.
     У відкритті виставки взяли участь луганські художники і історики, студенти і викладачі місцевих вузів, представники міської і обласної адміністрацій, засобів масової інформації. Учасники відкриття відзначали, що ця виставка, яка викликала значний інтерес творчої і наукової громадськості Луганська, стала одним з кроків практичної реалізації підписаного керівництвом двох областей договору про розвиток всебічних зв’язків між нашими регіонами.
     Про унікальний інноваційний проект нашого музею «Мамай-фест» його автор, Наталія Буланова розповіла луганським колегам в ході міжрегіонального семінару-практикуму «Кращі творчі проекти музею України». Також вона презентувала свою книгу «Зачарований Словом. Життя і творчість Олекси Коваленка», присвячена нашому видатному земляку, автору перекладу «Слова о полку Ігоревім».

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Життя, розколоте війною


        В Музеї історії міста до дня пам’яті жертв німецько-нацистських концтаборів, який відзначається 11 квітня кожного року по всіх країнах Західної Європи, в Росії, Україні, Білорусії  на згадку про повстання в’язнів у Бухенвальді в 1945 р., відкрито виставку «Життя, розколоте війною».
       В основу виставки покладено фото, документи, речі, спогади та листи колишніх в’язнів таборів смерті Освенцима, Маутхаузена, Бухенвальда, Равенсбрюка, пересильного табору для радянських льотчиків, який діяв у Дніпродзержинську в 1941 – 1943 рр., нацистських в’язниць Флосенбурга та Плетцензеє.
       Представлені матеріали розкривають звірства нацизму проти людства через долі наших земляків: військовополонених – генерала І. М. Шепетова, захисника Бреста А. М. Нагая, колишніх в’язнів О. В. Горбунова,    П. І. Кас’яна, Р. А. Кацман, членів міського підпілля – загиблих В. О. Лук’янової, В. Т. Страшнова, Л. М. Корнецького, тих, хто вижив після німецької неволі  –  Т. У. Воробейкової (Дуракової), К. М. Корнієнко (Горбенко), В. А. Воловської, Н. В. Неділько, Т. Демидюк; учасників антифашистського руху на території Німеччини –  Г. Ф. Романової, П. К. Зозулі.
       Виставка розповідає про визволення з полону льотчиків В. Харченка, В. Ільїна, Д. Бута підпільниками міста М. М. Ольшевською та її рідними, родиною Мороз.
       Експонуються також матеріали остарбайтерів К. Чепурко, О. Протаса, А. Медвецького, М. Должикової. Особливо зворушливу атмосферу виставки створюють живописні полотна В. Овчиннікова, малюнки В. Білого, хусточка вишита Н. Неділько в концтаборі, форма в’язня Г. Половченка.
       Музей запрошує відвідати виставку – меморіал, яка працюватиме в до 15 травня цього року.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Велика Болгарія в Степовому Подніпров’ї
   
    5 квітня в музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась виставка «Велика Болгарія в Степовому Подніпров’ї», в основі якої археологічні та етнографічні матеріали давніх болгар з фондів Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Яворницького, Запорізького обласного краєзнавчого музею, музею історії  м. Дніпродзержинська, з  приватних етнографічних колекцій активістів болгарської громади на півдні України. На виставці представлені: прикраси, посуд, зброя давніх болгар з видатних пам’ятників раннього середньовіччя,  7 – 8 ст. н.е., Перещепинського на Полтавщині та Вознесенсьокго з Дніпровського Надпорожжя скарбів періоду держоб’єднання «Велика Болгарія»  за ханів Кубрата та Аспаруха. Також зразки женьківської 5 – 7  ст. н.е. салтово - маяцької 8 – 10 ст. н.е., археологічних культур з півострова Стара Ігрень, с. Дніпровокам’янка Дніпропетровської обл.

    Етнографічний розділ виставки представляє болгарську вишивку 30 – 80-х рр. ХХ ст. у виконанні Д. Вітковської у поданні активістки болгарської громади
м. Дніпропетровська О. Апічьонок та колекцію стилізованого слав’янського одягу, зокрема болгарського, театральної художниці з м. Запоріжжя З. Штирьової.

    Виставка являє собою яскраву ілюстрацію багатонаціонального характеру давньої та сучасної культури Степового Подніпров’я.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

  «Золота колекція»
із Санкт-Петербурга

      Нещодавно в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась виставка воскових фігур із Санкт-Петербурга «Золота колекція». Відвідувачі музею матимуть змогу познайомитись з персонажами книги рекордів Гінеса, відомими діячами історії, культури та мистецтва, усього представлено 26 фігур. Серед них І. Репін, О. Пушкін, М. Лермонтов, Л. Бетховен, В. Моцарт, Г. Распутін, Ж. Департьє та інші.
      Виставка працює щоденно до 7 квітня 2013 р. з 9 до 1800  без перерви та вихідних. Запрошуємо мешканців та гостей міста познайомитись з давнім мистецтвом виготовлення воскових персон.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

У музеї історії Дніпродзержинська 12 березня відбулась презентація книг.

Перша книга - «Скарби музею історії Дніпродзержинська». Дана робота є ілюстрованим каталогом експонатів, які входять в експозиції і представлені в колекції музею.

Друга книга - «Придніпров'я» - зібрання наукових робіт. Книга була складена на підставі результатів наукової конференції, яка пройшла в минулому році і була присвяченій історії нашої області. Презентацію книг провела директор музею Наталія Буланова.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

«Шевченко у кожній хаті оживе»


   9 березня 2013 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась виставка «Шевченко у кожній хаті оживе», присвячена 199-й річниці від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка.
   В основу художньо-документальної експозиції покладена колекція  народної картини відомого у Придніпровському краї колекціонера Олександра Смакоти. Всього представлено 35 парсун середини ХІХ– середини ХХ ст. Експозиція доповнена музейним зібранням «Кобзарів», виданих у різні роки, а також унікальними світлинами кобзарів з альбому О. Сластіона. 
   Родзинкою виставки є «Сільський краєвид», роботи внучатого племінника Тараса Шевченка Фотія Красицького.
   Шевченко уособлював українство, він вийшов з народу, був народом і творив для народу, тому у представлених роботах простежується зв'язок з творчістю великого Кобзаря.
   Виставка буде працювати до кінця березня. Запрошуємо ознайомитись з унікальною колекцією робіт.

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

«
ЗНАКИ ТА СИМВОЛИ» Івана Стоянова(Болгарія)


     7 лютого у Музеї історії міста відкрилась виставка майстра пластичного мистецтва Івана Стоянова(Болгарія).
Іван Стоянов народився 1961 року в м. Нова Загора в Республіці Болгарія. Закінчив факультет мистецтв університету Єпископа Костянтина Преславського в місті Шумені. Майстер пластичного мистецтва. З 1986 року є учасником колективних національних і міжнародних виставок. Підготував 16 персональних виставок у Болгарії та закордоном. Мистецькі твори майстра знаходяться у громадських та приватних колекціях Болгарії, України, Білорусії, Китаю, Японії, Португалії, Франції, Іспанії.
      На виставці представлено 29 графічних малюнків «Київського циклу» створених у 2010 році для вернісажу у м. Києві. То є авторська змішана техніка (темпора, туш, колаж). Основою для графічних малюнків є знаки-символи, що використовуються в техніці вишивки, гончарства та інших промислах болгарським народом.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png


Петриківські дивоцвіти Валентини Панко

  

    7 лютого у Музеї історії міста відкрилась виставка «Петриківські дивоцвіти Валентини Панко»
Із Петриківки, що розкинулась на берегах степової річки Чаплинка, на Дніпропетровщині, у Дніпродзержинськ завітала відома художниця - Валентина Панко. Вона привезла дух Петриківського краю, його багатство і красу – виставку
    Валентина Панко походить з родини заслуженого майстра народної творчості України, ініціатора відродження стародавнього народного малярства Федора Савовича Панка. Саме тато з дитинства прищепив їй любов до творчості. Мати, Груня Миколаївна Панко, педагог, навчила мислити образами: розповідала казки, співала старовинних пісень, читала поезії. Малювати  Валентина почала змалку, її мальовку «Калина», зроблену в дитинстві, надрукував журнал «Барвінок».
    Закінчивши філологічний факультет Дніпропетровського державного університету, з лютого 1978 р. стала працювати майстром петриківського розпису Дніпропетровського художньо-виробничого комбінату. Використовує різні матеріали: дерево, метал, кераміку,  скло, полотно,  найбільше полюбляє настінні розписи та мальовки.
    Роботи В. Ф. Панко експонувалися на численних всесоюзних, республіканських та обласних художніх виставках, а також за кордоном: у НДР, Канаді, на Кіпрі, в Японії, Франції, Іспанії, Угорщині, Австралії, Португалії, ФРН, Польщі, в Республіці Мозамбік, Бельгії, КНДР, США, Білорусі, навіть в ЮНЕСКО.
    В. Ф Панко  брала участь у оформленні торгово-промислових виставок УРСР в Індії, Японії, Алжирі, Угорщині та Іспанії. Її твори  прикрашають інтер’єри конференц-залу Українського республіканського Комітету захисту миру, телестудію Дніпропетровського державного каналу. Оформила книжки «Мандри маленького соняшника» та «Коли тривога поселилась у душі» Вікторії Черничко.
   Художниця намагається нести у світ ідеї Світла та Добра, зробивши своє мистецтво відкритим для людей.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png

Уроки пам’яті Сталінградської битви в музеї історії Дніпродзержинська


     З нагоди 70-річчя переможного завершення Сталінградської битви, визначної події в ході Великої вітчизняної війни, музей історії міста проводить низку тематичних заходів.
Зокрема, в ці дні проходять засідання музейного кіноклубу «Відродження» на тему «Сталінградська битва», уроки історичної пам’яті «Дніпродзержинці і Сталінградська битва». Фронтові реліквії, відзнаки та документи, фото та кінохроніка переносять сучасників в пекельний двобій що безперервно точився протягом двохсот днів на берегу Волги, на вулицях та в будинках.
     Серед учасників цієї історичної битви були і наші земляки: інтендант 51-ї армії, полковник Я.С. Фомкін, радіотелефоніст  І.Т. Загорулько, піхотинці Д.І. Білоцерковець, Ф.В. Філоненко, льотчики В.І. Тарасенко та Л.Н. Степаненко, фронтовий кореспондент Н.М. Івашина, артилеристи О.О. Позняков і М.Ф. Буланов,
санінструктор О.О. Доронічева та інші.


  

     Великий інтерес до музейних заходів, присвячених 70-річчю перемоги під Сталінградом виявляють навчальні заклади міста. Крім прийому екскурсійних груп зі шкіл, училищ і коледжів, працівники музею на їх запрошення проводять виїзні екскурсії, лекції, засідання клубів історичної  пам’яті.

Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання