МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 


Запрошуємо гостей та мешканців міста у ЛИСТОПАДІ на ЗАХОДИ: 18 листопада 12:00 – музейні «посиденьки», зустріч на тему «Пливуть осінні тихі небеса»............ 21 листопада 12:00 − засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Майдан.Пробудження нації»............28 листопада 11:00 – екскурсія по виставці «1932 – 1933: тріумф і трагедія»..........28 листопада 12:00 – засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Великий Голод»........Стаціонарна експозиція:Оглядові, тематичні екскурсії - розділ «Кам`янське та кам`янчани: повсякденне життя. Кін. ХІХ – поч. ХХ ст.»..........ВИСТАВКИ:7 −29 листопада– «1932 – 1933: тріумф і трагедія», історико-документальна виставка до дня пам`яті жертв Голодомору в Україні..........13 листопада-13 грудня – «Іловайськ», фотовиставка............1 – 17 листопада – «Пам`яті Володимира Євтушевського»,............меморіальна виставка− «Герої не вмирають», ...............меморіальна виставка− виставка-аукціон на користь української армії

Все життя – як умів, так і жив.

Над усе любив Україну,

розмовляв з її квітами й небом,

довірявся нічному освідченню

її вишень, тополь і калини;

її коників ніжив у травах,

не вбивав, як стрічались, гадюк.

В мої очі текло її сонце,

В серце – слово і пісня батьків.

Все життя як умів, так і жив.

Ці рядки належать відомому українському поетові Володимиру Сіренку

Він народився в селі на Запоріжжі і перші роки його життя припали на страшний голодомор, що назавжди залишив зарубку на його серці. 10-річним хлопчиком у 1941 р. разом із батьком гнав худобу і коней на Північний Кавказ, виніс випробування життям евакуйованих, а у 1947 р. був завербований на відбудову народного господарства.

З привільного сільського степового життя, мальовничої природи 16-річний хлопець потрапив у інший світ – місто металургів, Дніпродзержинськ, назавжди пов̕язавши з ним свою долю.

Навчався в ремісничому училищі при Дніпровському металургійному заводі, закінчив середню школу, а у 1964 р. російське відділення філологічного факультету Дніпропетровського університету.

Писати почав у юнацькі роки. Вихований безмежним таврійським степом, випестуваний материнськими піснями, вихований непереборним козацьким духом волі і свободи, наділений тонким відчуттям літературного слова Володимир Сіренко прагнув поділитися ним з своїми сучасниками. Його вірші, дописи почали з̕являтись у місцевій газеті «Дзержинець». В них дедалі частіше починає звучати тема Україна. Самоідентифікувавшись як національний поет, провідник українського слова у русифікованому місті Володимир Іванович починає зазнавати переслідувань з боку КДБ, що зрештою вилилось у політичне заслання.

7 грудня знаному в Україні та зарубіжжі поетові, громадянському діячу, шанованій у місті людині, Володимиру Івановичу Сіренку виповнилося 80 років.

Наступного дня в музеї історії відбулось шанування ювіляра. Начальник управління культури та туризму Н.М. Стрілець від імені міської влади вручила В.І. Сіренку відзнаку «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня. Від імені музею виступила його директор Н.М. Буланова , яка зазначила, що В.І. Сіренко став надбанням історії, залишається справжнім другом музею.

Отримав ювіляр щирі вітання від колег – дніпропетровських літераторів Володимира Луценка та Олеся Завгороднього. Літературну студію «Факел» представляли голова об̕єднання Світлана Приходько та поети Лариса Орлянська, Анатолій Кублицький, літературний клуб «Віварт» – Марія Дружко. А ще були вітання від друзів, представників партій та громадських організацій національно-демократичного спрямування. Разом з просвітянським хором «Благосвіт» всі присутні побажали ювіляру «Многіє літа».

Володимир Іванович втілив у свої поезії усю багатогранність української мови, чари рідної землі, мелодійність і громадянськість звучання народної пісні. Багато його віршів поклав на музику Михайло Ткаченко. Він же їх і заспівав на святі, викликавши бурхливі оплески.

А ще у творах В.І. Сіренка – дух козацької волі і непокори, ідея незалежної України, а сам поет постає як отой кобзар, запалюючи своїм словом слухача. Аудиторія, як завжди прихильно реагувала на декламацію В.І. Сіренка, жваво на гуморески , з щемом на лірику і схвально на вірші громадського змісту.

Поезії В.І. Сіренка знають і люблять у місті, у кожного є свої улюблені. І закінчити оцю невеличку оповідь про людину непересічну, надзвичайної життєвої енергії, чиє життя до останку він віддає рідній Україні, мені хочеться ще одним віршем члена Національної спілки письменників України, поета, чиє ім̕я занесене до всесвітнього довідника «Людина і творчість».

Ми всі з українського поля,

з блакиті, його висоти.

А тому нам випала доля –

не гнутись, до сонця рости.

То ж будемо вищими й віщими.

Нехай нам не згубиться лік.

Якщо ми себе не понищемо,

ніхто нас не згубить повік.

О. Мащенко, завідувач наково-освітнього відділу Музею історії Дніпродзержинська


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
«Не на рік, а на вік»
Днями в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкривається виставка «Не на рік, а на вік», присвячена одному з найважливіших етапів у житті людини – укладанню шлюбу.
    З давніх-давен одруження завжди було важливою урочистою і хвилюючою подією для людини. Спливали століття, на зміну одним народам приходили інші, падали імперії та виникали нові держави, але в усі часи відбувалось величне таїнство шлюбу, таїнство народження нової родини.
    Експонати, які представлені на виставці, розповідають про традиції і звичаї українського весілля – союзу жінки та чоловіка, що закріплює поєднання назавжди двох люблячих сердець, оскільки найчастіше шлюб на Україні брали раз і назавжди.
    Обряди сватання, «дівич-вечора», вінчання, викупу молодої, вивозу скрині та розплетіння коси, входини молодої до хати чоловіка – це складові красивого, запального і зворушливого дійства українського весілля, знайшли своє відображення через яскраву колекцію музейних рушників кін. ХІХ – поч. ХХ ст., поштових листівок поч. ХХ ст., у творах образотворчого мистецтва  дніпродзержинських митців, у весільних фотографіях мешканців с. Кам̕янського та навколишніх сіл. Цікавими для відвідувачів виставки будуть  і ті експонати які дають можливість зрозуміти що багато традицій нашого народу зберігаються у сучасній шлюбній  церемоні

http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Виставка «Зоопарк під мікроскопом»

З 3 грудня 2011 р. по 1 лютого 2012 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинська працює виставка «Зоопарк під мікроскопом». Автор експозиції Олексій Новіков (м. Миколаїв) надає відвідувачам унікальну можливість за допомогою мікроскопів (31 од.) побачити невидимі для звичайного людського ока органічний та неорганічний світи: вражаючі своєю витонченістю зріз гілки дерева, крила бабки і метелика, кліщі, клопи, блохи, та кристали солі, соди, меду, лимонної кислоти.

Виставка цікава як для дорослих так і дітей.

Вартість квитка – 15 грн., для групи учнів – 5 грн.http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
«Кам’янські етюди в стилі ретро»
27 жовтня  в музеї історії міста відбулася презентації другого, основного і доповненого видання книги «Кам’янські етюди в стилі ретро» директора музею, кандидата історичних наук Н. М. Буланової.
    Збірка складається з науково-популярних нарисів, що висвітлюють маловідомі сторінки соціальної економічної , політичної історії Кам’янського та його околиць з середини ХVІІІ до початку ХХ ст. Вона характеризується високою ступінню науковості, легкістю викладу, доступністю сприйняття, привабливістю дизайну.
    В презентації прийняли участь історики, краєзнавці, працівники бібліотек.
    З виходом книга автора привітали начальник управління культури та мистецтв міської ради Н. Стрілець, доктор історичних наук, професор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара О. Нікілєв, інспектор управління освіти та  науки міської ради Л. Доліна та інші.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Виставка «Невідома Японія»

    Японія – Країна Сонця, що сходить, яка вона? Далека, невідома для більшості українців, але й близька Україні трагедією на АЕС м. Фукусіма.
    Мабуть невипадково саме цього року дніпродзержинці мають змогу познайомитися, ні, не із справами «мирного атому», а з давніми родинними традиціями, поезією японського народу. Саме з цією метою в музеї історії міста спільно з українсько-японським центром, що діє на базі Київського політехнічного університету, відкрито виставку «Невідома Японія: герби, поезії, іграшки». Японські мелодії, дзвін струмка, тихий шелест дерев серед величних вулканічних скель під час перегляду видового фільму вводять у світ японської родини.
    Камон (мон, монсьо) – родові емблеми, в основі яких рослинний орнамент, представлені на виставці лаконічно і глибоко передають світобачення японців. Перші мон з’явилися на островах ще в сер. 6 ст. Сприйняті з 8 ст. аристократією, в кін. 12 ст. набули геральдичного значення в середовищі самураїв. Нині використовуються не лише на церемоніальних кімоно, а й у якості фірмових знаків.
    Зразки японської поезії – хайку, що супроводжуються характерними мініатюрами, зачаровують умиротворінням, милуванням досконалістю творіння. Вишукано звучить, зокрема, освідчення, написане Йодзей, ін на межі 9 – 10 ст. (в українському перекладі):
                            «Глибокою
                             Закоханих рікою
                             Стають з гори Цукуби
                             Два струмки.
                             Моя любов до тебе є такою ж».
    Особливу увагу на виставці привертають до себе 2 іграшкові композиції, присвячені Святу дівчаток (Хіна – мацурі) та Святу дітей (Кодомо-но хі), що походить від Свята хлопчиків, встановленого у 2 пол. ХІХ ст. на основі стародавніх «ірисових урочистостей».
     3 березня в кожній родині, де є дівчатка, збирається багатосхідчаста композиція, персонажів імператорського двору доби Хейан (8 – 12 ст.), як символ щасливого подружнього життя. Вона вражає розкішшю і точністю в найменших деталях.
    Свято дівчаток, або свято ляльок, поєднало в собі середньовічні звичаї очищення у воді через каташіро (паперові «замінники тіла») та іграшки доби Хейан. Воно сприяє вихованню в дівчатах найкращих рис дружини – господині та люблячої матері.
    Свято ж хлопчиків, базоване на «ірисових святах», мало за мету виховання в хлопчиках суто чоловічих рис: мужності, сміливості, войовничості, цілеспрямованості. Тому його атрибутами стали облаштунки самурая: лати, мечі, шоломи, лук і стріли. З 1948 р. воно перетворене у Свято дітей з відмовою від культу чоловіка – воїна та з метою виховання в суспільстві поваги до особистості дитини, піклування про їх щастя й подяки матері. Відзначається 5 травня у Г. зв. «золотий тиждень» свят.
    Українські родинні стосунки теж мають глибоке коріння, сталі традиції, якими, нажаль, сьогодні все більше нехтують. Звернувшись до японської родинної етики, чи не наверномося до своєї, згадуючи повчання Кобзаря: «Чужого научайтеся і свого не чурайтеся».

Шапочкіна І. В., завідувач експозиційним відділом


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Виставка сучасної української художниці –
                           живописця Євгенії Гапчинської
.

21 жовтня в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась персональна
   виставка сучасної української художниці – живописця Євгенії Гапчинської.
           Експонування цієї виставки з Київа стало можливим в нашому музею за сприянням благодійної організації «Центр культури та мистецтва «ЗЛАТОУСТ» (голова О. В. Любкін).
           Популярний живописець Євгенія Гапчинська, роботи якої продаються найдорожче сучасних українськиї художників, визначає себе як шаленого трудоголіка, який щороку робить з півтора десятка нових виставок в Україні, Росії, Франції, Бельгії, Англії та інших країнах.
           Має кілька власних галерей в Україні та в Росії. Її роботи зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях шанувальників мистецтва. А тепер і дніпродзержинці та гості нашого міста матимуть унікальну змогу познайомитись з самобутніми картинами «у стилі Євгенії Гапчинської», з її рожевощокими янголами та ельфами, які викликають дитяче захоплення і легку тугу. Тугу за дитинством, віру в чудеса...


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Меморіальна виставка дніпродзержинського художника
    Дмитра Денисовича Кічка
(
до 100-річчя від дня народження)

7 жовтня 2011 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась меморіальна виставка до 100-річчя від дня народження талановитого дніпродзержинського художника Дмитра Денисовича Кічка.
     Шанувальники мистецтва мають унікальну можливість поглянути на рідне місто, його історію та сучасність очима художника, побачити красу і велич людини праці.
     Більшість робіт на виставці присвячено «Дзержинці». І це не випадково. Після закінчення фабрично-заводського училища № 8 Дмитро Денисович працював на ДМЗ. Малювати Д. Кічко почав ще у дитячому будинку, не розлучався він з олівцем та папером і коли працював на заводі. Саме на цьому підприємстві Д. Д. Кічко отримав комсомольську путівку, за якою і навчався згодом у Київському художньому інституті. Після закінчення якого молодий художник повернувся до рідного міста де і працював все життя.
     І хоча зараз так званий жанр «індустріального пейзажу» не в пошані, та полотна митця, що зображують панораму заводу, громаддя домен по-своєму хвилюють і мають безперечну цінність як своєрідні художні документи історії. Деякі заводські пейзажі виконані в техниці гратографії, започаткованої в українському мистецтві Дмитром Кічком.
    На суд глядачів представлені різноманітні за жанроами твори художника – пейзажі, натюрморти, портрети. Зацікавленість відвідувачів викличуть і краєвиди рідного міста.
     Презентація виставки відбулася напередодні Дня художника і за сприянням благодійної організації «Центр культури та мистецтв «ЗЛАТОУСТ». Під час якої голова фонду О. В. Любкін привітав творчу еліту Дніпродзержинська та вручив митцям подарунки та грамоти.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
«Сторінки історії спорту           
                                 Кам
янського – Дніпродзержинська»

8 вересня 2011 р. в Музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилась виставка «Сторінки історії спорту Камянського – Дніпродзержинська», в рамках свята на честь Дня фізичної культури і спорту. Всіх присутніх на святі спорту привітав міський голова Станіслав Сафронов.

Експозиція охоплює період від кінця ХІХ ст., коли в с. Кам’янському виникло перше спортивне товариство, і закінчується сучасними спортивними досягненнями Дніпродзержинська. Особливістю цієї виставки є те, що разом з документальними матеріалами, фотографіями та особистими речами спортсменів представлене раритетне спортивне знаряддя: диск для метання, футбольний, волейбольний, мотобольний м’ячі, весла, байдарка середини 1990-х років. Частину експозиції складають фото та документи з історії розвитку спорту в нашому місті із фондів музею. Велику кількість експонатів на виставку було надано директором КСК «Дзержинка» С. П. Бурханом, директором СК «Прометей» - В. М. Павленком, спортивною громадськістю міста, завдяки чому вдалося максимально повно висвітлити останні досягнення дніпродзержинських спортсменів.

Знайомство з виставкою спортивних досягнень міста буде цікавою не тільки спортсменам, ветеранам спорту, а й всім місцевим мешканцям.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Знаки і символи Сіверської землі

В музеї історії міста експонується колекція вишивки відомого колекціонера з Чернігівщини Юрія Дахна, мешканця с. Москалі.


Унікальність колекції проявляється у поєднанні українських, російських та білоруських традицій народної вишивки.Про вишивку важко говорити – її треба споглядати. А тут є на що подивитись. Рушники, сорочки спідниці, намітки, хустки, підзори, серветки вражають різноманітністю узорів, їх насиченістю, кольоровим різнобарв’ям.Здавалося б чергова виставка української народної вишивки не може нічим здивувати чи вразити. Але на виставці «Знаки та символи Сіверської землі» представлені зовсім не характерні для нашого регіону сюжетні мотиви, за частую з вишитими прислів’ями та промовками.А ще це справжня царина розмаїття техніки вишивки. Тут традиційний хрестик, рушниковий шов, лиштва, мережка, вирізування, гладь.Виставка безумовно буде цікавою як для знавців вишивки, так і для усіх кого цікавить культура нашого народу.
Але поспішайте, останній день роботи виставки 14 вересня.
Нагадуємо, музей історії міста приймає відвідувачів щодня з 9
00 до 1630 .


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
Виставка «Мобілізовані війною»
 
20 червня в Дніпродзержинському музеї історії міста відкрилася історико - документальна виставка «Мобілізовані війною »до 70 - річчя початку Великої Вітчизняної війни.
 В експозиції виставки представлені фотоматеріали, документи, листи дніпродзержинців, мобілізованих в 1941 році.
 Виставка доповнена фрагментами інтер'єрів житла мешканців міста, зокрема металургів, початку 40-х років.


http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
З 17 по 25 червня 2011 року в Музеї  проходить кінофестиваль «Тиждень кіно Юрія Іллєнка».
Програма відкривається прем’єрним показом нової версії відомої стрічки «Молитва за гетьмана Мазепу».  Порівняно із фільмом, що був представлений 2002 року на Берлінському кінофестивалі, нова версія суттєво відрізняється, і була створена Юрієм Іллєнком незадовго до його смерті.  Серед змін - наявність багатоканального звуку, певне скороченням хронометражу (приблизно на 10 хв.) та поява закадрового коментарю автора, який дає пояснення як щодо історичного контексту подій фільму, так і, певною мірою, щодо історії створення та існування власне самого фільму.   Картину представить  продюсер Пилип Іллєнко, а також актори та учасники творчої групи. Стрічку можна буде переглянути також і 25 червня.
Крім того, до складу ретроспективних показів також включено ще 7 фільмів Юрія Іллєнка, які сам автор вважав найвищими своїми досягненнями в кінематографії, а саме  «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу» та «Лебедине озеро. Зона».
Всі фільми із цього переліку було відновлено цифровим способом в рамках державної програми відновлення та збереження кінематографічної спадщини Юрія Іллєнка, отже глядачі зможуть подивитися ці картини у якісних копіях, недоступних широкому загалу до цього часу.
Перший  «Тиждень кіно Юрія Іллєнка» з великим успіхом відбувся з 15 по 22 жовтня  в столичному Культурному центрі «Кінотеатр «Київ».  З 18 по 25 листопада 2010 року відповідні заходи також пройшли в Театрі кіно «Люм’єр» в місті Івано-Франківськ, а з 22 по 30 січня 2011 року – у Каневі.
Відвідати усі перегляди публіка зможе придбавши квитки у касах Музею історії Дніпродзержинська (розклад сеансів додається).
Під час відкриття Тижня кіно Юрія Іллєнка відвідувачі зможуть придбати книгу Юрія Іллєнка «Парадигма кіно», а також збірку афоризмів та сентенцій Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», упорядником якої є відомий мовознавець Ірина Фаріон.http://museumkamyanske.at.ua/poloska.png
«Народна ікона Чернігівщини» в музеї історії міста
У Дніпродзержинському музеї історії міста відкрилася виставка «Народна ікона Чернігівщини». В експозиції представлена ​​велика колекція старовинних ікон з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Унікальну експозицію открлі в Дніпродзержинську завдяки активній співпраці музею з іншими містами України в частині культурного обміну. Жителі Чернігова за програмою такого обміну отримали можливість ознайомитися з найпопулярнішою виставкою дніпродзержинського музею - подарунків Леоніду Брежнєву «... І особисто Леонід Ілліч ».

Народні ікони, представлені на виставці в дніпродзержинському музеї, різні за стилем і манерою виконання, за рівнем професійної майстерності. Окрему групу становлять ікони XIX століття з яскравим національним колоритом, український типажами святих: «Богоматір Охтирська», «Різдво Богородиці».
 Представлені високохудожні твори професійного іконопису «Спас Нерукотворний», «Георгій Побідоносець». Серед них експонується ікона «Св. Феодосій Углицький »з образом чернігівського архієпископа XVII століття, канонізованого в 1896 році.
 На переконання чернігівчан, саме його небесним покровительством був врятований місто під час чорнобильської аварії. На виставці представлені також побутові рушники Чернігівщини.
Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання