МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 
Запрошуємо гостей та мешканців міста у ЛИСТОПАДІ на ЗАХОДИ: 18 листопада 12:00 – музейні «посиденьки», зустріч на тему «Пливуть осінні тихі небеса»............ 21 листопада 12:00 − засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Майдан.Пробудження нації»............28 листопада 11:00 – екскурсія по виставці «1932 – 1933: тріумф і трагедія»..........28 листопада 12:00 – засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Великий Голод»........Стаціонарна експозиція:Оглядові, тематичні екскурсії - розділ «Кам`янське та кам`янчани: повсякденне життя. Кін. ХІХ – поч. ХХ ст.»..........ВИСТАВКИ:7 −29 листопада– «1932 – 1933: тріумф і трагедія», історико-документальна виставка до дня пам`яті жертв Голодомору в Україні..........13 листопада-13 грудня – «Іловайськ», фотовиставка............1 – 17 листопада – «Пам`яті Володимира Євтушевського»,............меморіальна виставка− «Герої не вмирають», ...............меморіальна виставка− виставка-аукціон на користь української армії

Історико-краєзнавча конференція

«Історія Кам’янського – Дніпродзержинська»
3 грудня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася І-ша Дніпродзержинська міська історико-краєзнавча конференція «Історія Кам’янського – Дніпродзержинська», присвячена 260-річчю міста.
    Метою конференції стало висвітлення маловідомих питань історії Кам’янського – Дніпродзержинська в часовому діапазоні від козацьких часів до сучасності.
    Така конференція проведена у Дніпродзержинську вперше. Організована вона спільними зусиллями Дніпродзержинської міської ради, Музею історії м. Дніпродзержинська, історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара та ГО «Інститут суспільних досліджень». 
    Програма конференції була достатньо насиченою та змістовною. Основу її складали доповіді досвідчених науково-педагогічних кадрів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара (Світленка С. І., Нікілєва О. Ф. та ін.) та наукових працівників Музею історії Дніпродзержинська.
Конференція підняла на якісно новий рівень наукову діяльність в місті, засвідчила існування активних історико-краєзнавчих досліджень Придніпровського краю, результатом яких стане збільшення обсягу інтелектуальної продукції з проблемних питань історії.

.................................................
Голодомор 1932 – 1933 рр. Мітинг-реквієм.

27 листопада 2010 р. біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 – 1933 рр., що знаходиться біля музею історії м. Дніпродзержинська, відбувся мітинг-реквієм.

Директор музею історії міста, кандидат історичних наук Наталія Буланова у своєму виступі торкнулася історичних фактів тієї страшної події, розповіла про механізм винищення українських селян голодом. Історики та громадськість акцентували увагу на тому, що голодомор 1932 – 1933 рр. – не просто трагедія, а геноцид, у якому винуватцем стало вище керівництво Радянського Союзу.

У ході мітингу по душам померлих була відслужена панахида. Хвилиною мовчання і запаленими свічками була вшанована память тих, хто загинув лютою страшною смертю.


.................................................
Іконографічна виставка в рамках
2-го україно-литовського фестивалю

26 листопада 2010 р. в музеї історії м. Дніпродзержинська в рамках 2-го україно-литовського фестивалю відбулася презентація іконографічної виставки, присвяченої 600-річчю Грюнвальдської битви.

Виставка побувала вже в різних містах Європи, неодноразово експонувалася в Україні, а нині за ініціативи директора Дніпродзержинської школи мистецтв Альберта Роже з’явилася і тут. Це вже не перший спільний проект дніпродзержинського музею та школи мистецтв у рамках україно-литовської співпраці. Цього разу представлена експозиція розкриває історичні передумови Грюнвальдської битви, її безпосередній перебіг та результати.

Нагадаємо, що Грюнвальдська битва, яка відбулася 15 липня 1410 року ознаменувала перемогу слов’янського війська (поляки, литовці, білоруси, українці та ін.) на чолі з королем Польщі Ягайлом та князем Великого князівства Литовського Вітовтом над військом тевтонського ордену, який вів агресивну завойовницьку політику по відношенню до слов’янських та балтійських територій. Таким чином ця битва зупинила агресію німецьких рицарів на схід, внаслідок чого зросло міжнародне значення Великого князівства Литовського.

На відкритті виставки в музеї був присутній почесний гість – заступник посла Литви в Україні Мартос Януконіс, який подякував директору школи мистецтв Альберту Роже та організацію та проведення фестивалю, а також директору музею Наталії Булановій за надання допомоги в експонуванні виставки. Крім того, він висловив надію на подальшу співпрацю і розвиток україно-литовських відношень.

..................................................

 «Рідне слово-пісню завжди серцем чуй»

9 листопада 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася культурологічна акція до дня української писемності та мови «Рідне слово-пісню завжди серцем чуй».

На святі згадали про важкі часи для української мови – заборони і зневажання, про її сучасний стан, проблеми і сподівання.

Своїми роздумами про минуле та сучасне української мови поділилися кандидат історичних наук, директор музею Наталія Буланова і член Національної спілки письменників України, поет Володимир Сіренко.

Всіх присутніх на святі привітав з днем української писемності та мови ансамбль просвітянського хору «Благовіст» ім. Петра Войтюка, якому, до речі, за вагомий внесок у справу популяризації української пісні було вручено диплом та подарунки від міськвиконкому.

На святі лунали чарівні рядки віршів українських поетів про рідну мову. Головний заклик культурологічної акції – не просто знати мову, але й користуватись нею в повсякденному житті. Лише так наша мова зазвучить на повний голос.

.............................................

«Рецепти щастя» Олени Невмивако

6 листопада 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася презентація персональної ювілейної виставки Олени Невмивако «Рецепти щастя». Відкрила виставку своїм виступом директор музею Наталія Буланова, після чого автор виставки розповіла про свою 10-річну творчість і запросила всій гостей оглянути експозицію виставки.

Олена Невмивако – самобутня, оригінальна художниця, роботи якої не залишать нікого байдужим. В її картинах дивним чином поєднується сюрреалізм з експресіонізмом, і водночас з чимось суто особистим, авторським. Назви робіт інтригують, виникає бажання переглянути їх. Наприклад: «Під парканом Всесвіту», «Бог Семи Плащів, що управляє щастям», «Мертві, але живі», «Кімната зі стільцями», «Зимовий ранок в Одесі», «Парад планет», «Цвіт папороті», «Ангели в місті» та багато інших.

Виставка зацікавить широкий круг громадськості.

Експонуватиметься виставка з 6 по 20 листопада.

Музей працює щоденно з 9 до 17 год.

Довідки за тел.: 3-87-30, 3-02-24.

..............................

Вечір пам’яті художника
Володимира Євтушевського

29 жовтня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбувся вечір пам’яті Володимира Євтушевського, уродженця нашого міста, відомого художника.

Володимир Євтушевський належить до когорти майстрів-універсалів. Маючи професійну академічну освіту, він працював у галузі мозаїки, вітражів, різьблення по дереву, гобелену, іконопису. Проте в останні 20 років свого життя займався виключно станковим олійним малярством. Жив і працював у Києві.

Володимир Євтушевський разом з художником-монументалістом Федором Тетяничем сформулював свою концепцію мистецтва, обравши оптимістичний напрям у мистецтві, що передбачає віру в безмежні можливості як усього людства, так і кожної людини, і назвав його фрипулья (це поняття увібрало в себе два слова: свобода і пульсація).

На виставці, відкритій у музеї, представлено 11 творів художника переважно раннього періоду його творчості. Це портрети сталеварів, декілька пейзажів, портрети сестри і племінниці, і триптих-портрет Олександра Стовби – воїна-інтернаціоналіста.

Пізніші його твори просто вражають національним колоритом. Він створив своєрідний художній Пантеон України: Т. Шевченко, М. Гоголь, І. Мазепа, А. Солов’яненко, В. Стус, С. Бандера, Д. Яворницький, В. Івасюк, Л. Костенко, В. Чорновіл та багато інших.

На вечорі пам’яті у музеї зібралися родичі Володимира Євтушевського, його товариші, колеги по цеху і просто люди, яким не байдуже українське мистецтво. Своїми спогадами про неординарного художника і просто людину поділилася директор музею Наталія Буланова. З теплотою відгукнулися на цю зустріч сестра і племінниця художника, які живуть у Дніпродзержинську. Вони надали частину робіт для створення даної експозиції.

Навіть після того, як життя обривається, художник продовжує жити у своїй творчості і дана виставка це яскраво засвідчила.


..........................................................
«Моя Україна, моє рідне місто».

22 серпня 2010 р. в рамках святкувань Дня Незалежності України та Дня Дніпродзержинська біля музею історії міста відбулося свято «Моя Україна, моє рідне місто».

Глядачів потішили своїми виступами хореографічний ансамбль «Слов’яночка» середньої загальноосвітньої школи № 3 з танком «Рушник», а також ансамбль вчителів середньої загальноосвітньої школи № 21 «Вербиченька».

Відомі українські пісні пролунали у професійному виконанні просвітянського хору «Благовіст» ім. П. Войтюка і Заслуженої капели бандуристів України культурно-спортивного комплексу «Дзержинка».

Протягом усього дня на примузейній площі відбувався вернісаж, на якому майстри декоративно-прикладного мистецтва представляли свої вироби.

В цілому свято пройшло під знаком шани рідної землі, її традицій та символів.

Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання