МЕНЮ САЙТА
<
>
 
САЙТИ ДРУЗІВ
<
>
 
Статистика
 
Запрошуємо гостей та мешканців міста у ЛИСТОПАДІ на ЗАХОДИ: 18 листопада 12:00 – музейні «посиденьки», зустріч на тему «Пливуть осінні тихі небеса»............ 21 листопада 12:00 − засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Майдан.Пробудження нації»............28 листопада 11:00 – екскурсія по виставці «1932 – 1933: тріумф і трагедія»..........28 листопада 12:00 – засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Великий Голод»........Стаціонарна експозиція:Оглядові, тематичні екскурсії - розділ «Кам`янське та кам`янчани: повсякденне життя. Кін. ХІХ – поч. ХХ ст.»..........ВИСТАВКИ:7 −29 листопада– «1932 – 1933: тріумф і трагедія», історико-документальна виставка до дня пам`яті жертв Голодомору в Україні..........13 листопада-13 грудня – «Іловайськ», фотовиставка............1 – 17 листопада – «Пам`яті Володимира Євтушевського»,............меморіальна виставка− «Герої не вмирають», ...............меморіальна виставка− виставка-аукціон на користь української армії

Виставка художниці Олени Невмивако «Рецепти щастя»

6
листопада у Музеї історії міста Дніпродзержинська відкрилася виставка робот художниці та письменниці Олени Невмивако. Виставка носить назву «Рецепти щастя». Вона присвячена 10-річному ювілею творчої роботи автора.
В експозиції представлено близько п’ятидесяти живописних та графічних робот, створених Оленою за останні десть років. Картини супроводжують невеличкі оповідання та вірші, написані автором. Вони немов би карта, яка допомагає глядачу подорожувати у просторі картини.
Олена Невмивако народилась та виросла у старовинному російському місті Олександрів, багатому на історичні події. Малювати почала рано, але справжнім художником відчула себе лише у 28 років. З цього моменту вона стала професійно займатись малюванням.
На цей же час припадає відкриття ще одного таланту Олени – письменницького. Вона пише вірші та оповідання, які є своєрідним продовженням графічних образів, що виникають з-під її пензля або олівця.
Починаючи з 2000 року Олена провела більше 10 персональних виставок, приймала участь у колективних виставках дніпродзержинських художників.
Олена Невмивако була біля витоків міського молодіжного мистецького об’єднання «Школа Відродження», яке на початку 2000-х років активно працювало у Дніпродзержинську.
За останні десять років художниця створила декілька тисяч картин, більша частина яких знаходиться у приватних зібраннях в Україні, Росії, Білорусі, Естонії, Німеччини, Норвегії, США, Ізраїлю, Японії.
Роботи Олени набули дуже великої популярності у мережі Інтернет.
Прихильники її творчості роблять електронні книжки з оповідань та малюнків Олени.

У своїй творчості Олена не притримується якогось одного стилю. Вона весь час знаходиться у постійному творчому пошуку, експериментуючи з фарбами та відшукуючи нові можливості вираження своїх ідей.

........................................................
День художника у музеї

8 жовтня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулося святкування дня художника. Ініціатором цього заходу став дніпропетровський фонд С. Олійника «Культурна столиця», а також дніпродзержинська організація партії «Україна майбутнього».

З нагоди свята у музеї відкрилася художня виставка «Творча палітра осені», на якій представлено роботи як вже знаних художників краю       (А. Жежера, О. Чегорки, М. Додарєва, С. Бабіча, В. Зубкова та ін.), так і початківців (О. Орла, А. Михальчук, І. Тарасової, А. Петрової).

Зі святом всіх художників привітав Дніпродзержинський міський голова Я. Корчевський, а директор музею Н. Буланова представила митців, яким від фонду «Культурна столиця» були вручені квіти та подарунки.

Створена художня експозиція є різноплановою за технікою виконання робіт, жанрами, сюжетними рішеннями, манерою авторів.

«Творча палітра осені» сприймається дуже легко, бо схожа вона на ковток чистого прохолодного осіннього повітря.


........................................................
«Героїчний жовтень 1943-го»

1 жовтня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відкрилася нова художньо-історична виставка «Героїчний жовтень 1943-го», присвячена Дню визволення Дніпродзержинська від гітлерівськтих загарбників.

На виставці представлені художні твори (картини, скульптура) В. Овчиннікова, М. Косинського, А. Жежера, А. Ярового та інших художників, які розкривають воєнну тему, а саме страхи окупаційного часу і, звичайно, події на фронті – визволення рідної землі.

Своєю реалістичністю вразять портрети героїв Великої Вітчизняної війни, виконані майстерним різцем нашого земляка, скульптора І. Першудчева.

Також на виставці можна познайомитися з фронтовими малюнками, які були створені у роки війни П. Пархетом, М. Васильєвим, А. Кальяновим.

Виставка експонуватиметься впродовж жовтня.

Музей працює щоденно з 9 до 17 год.

          Довідки за тел.: 3-87-30, 3-02-24.


....................................................................
16 вересня 2010 р. біля музею історії м. Дніпродзержинська розгорнулося цікаве дійство – ярмарок меду та виставка декоративно – прикладного мистецтва.

Урочисте відкриття відбулосяся о 15 годині. «Свято осені» подарувало жителям та гостям міста на примузейній площі багату концертну програму і зустріч з українськими традиціями.

..........................................................
«Екзотичні підводні істоти» з  Київа

10 вересня 2010 р. в музеї історії м. Дніпродзержинська відбулося відкриття нової виставки – «Екзотичні підводні істоти», у ході якої було проведено цікаву екскурсію.

На виставці представлені різні представники водного і не тільки світу: піраньї травоїдні і м’ясоїдні, сом-кішка, акулячий сом, риба-попуга, зміїношейна черепаха, жаба-ага, крокодили, варан, ігуана, пітон та ін.

Окрасою виставки по праву вважається ручна макака Анфіса, з якою при бажанні можна сфотографуватися на память. До речі, фото для вас виготовлять прямо на виставці.

Загалом виставка залишить приємні враження і запамятається надовго.

Виставка «Екзотичні підводні істоти» експонуватиметься у музеї з 10 вересня по 25 жовтня.

Час роботи – з 10 до 19 години без перерви та вихідних.

Довідки за тел. 3-87-30.

...........................................................
«Бездумізм»
художника Вадима Богуша

 
       В останні дні липня у музеї відкрилася персональна виставка Вадима Богуша,дитячі та юнацькі роки життя якого пов’язані з Дніпродзержинськом.
      Вже стало традицією, що проживаючі у одному з районів російської столиці, художник ділиться своїми новими творчими доробками з друзями міста своєї юності.
      На виставці представлено понад 30 робіт з серії його графічних опусів, об’єднаних як говорить сам художник ідеєю «бездумізму», основоположником якого він себе репрезентує.

............................................................

Подвійне свято у музеї

22 серпня 2010 р. в рамках святкувань Дня Незалежності України та Дня Дніпродзержинська біля музею історії міста відбулося свято «Моя Україна, моє рідне місто».

Глядачів потішили своїми виступами хореографічний ансамбль «Слов’яночка» середньої загальноосвітньої школи № 3 з танком «Рушник», а також ансамбль вчителів середньої загальноосвітньої школи № 21 «Вербиченька».

Відомі українські пісні пролунали у професійному виконанні просвітянського хору «Благовіст» ім. П. Войтюка і Заслуженої капели бандуристів України культурно-спортивного комплексу «Дзержинка».

Протягом усього дня на примузейній площі відбувався вернісаж, на якому майстри декоративно-прикладного мистецтва представляли свої вироби.

В цілому свято пройшло під знаком шани рідної землі, її традицій та символів.


............................................................
«Мамай-
fest»2010-
виставка модерного українського мистецтва.

4 червня 2010р. у музеї історії м. Дніпродзержинська у рамках Третього історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» відкрилася виставка модерного українського мистецтва. Виставка представила інтерпретації на тему «Козак Мамай», а також бачення художників на те, яким має бути сучасне українське мистецтво.

Виставка налічує близько 120 робіт, авторами яких є відомі художники: Феодосій Гуменюк, народний художник України ( Київ), Олександр Бородай, заслужений художник України ( Київ), Богдан Бринський ( Івано-Франківськ), Леонід Коврига ( Львів), Георгій Кожокар ( Запоріжжя), Петро Куценко, заслужений художник України (Дніпропетровськ), Орест Скоп (Львів), Володимир Кабаченко (Одеса), Анатолій Жежер (Дніпродзержинськ), Віктор Цапко (Санкт-Петербург), Володимир Наконечний ( Дніпропетровськ), Олександра і Микола Теліженки, заслужені художники України (Черкаси), Андрій Пушкарьов ( Дніпропетровськ), Сергій Бабіч (Дніпродзержинськ), Наталія Рибак, заслужений майстер народної творчості України ( Петриківка) та багато інших.

Жанрове різноманіття виставки вражає: живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво ( вишивка, витинанка, вириванка, петриківський розпис, вироби художнього кування), об’ємна пластика ( ляльки в народному стилі), одяг ( дизайнерське рішення козацького вбрання з аплікацією народної картинки «Козак Мамай»).

Директор музею Наталія Буланова вручила учасникам фестивалю дипломи і спеціально виготовлені для «Мамай-festу» у майстерні С.Горбаня сувенірні скульптури Мамая.

Виставка модерного українського мистецтва вражає своїми масштабами і являє собою безпрецедентну подію в культурному просторі нашего регіону.

Виставка експонуватиметься у музеї впродовж літа.

Музей працює щоденно з 9 до 17 год.

Довідки за тел.: 3-87-30, 3-02-24.

.............................................................
«Мамай-
fest» 2010р.
 персональна виставка дніпродзержинського художника Олександра Чегорки –
                                                        «Пісня Мамая».

В рамках Третього історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» 4 червня 2010р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася презентація персональної виставки дніпродзержинського художника Олександра Чегорки – «Пісня Мамая».

Виставка у музеї стала 4-ю персональною виставкою художника, на ній представлена 41 робота, кожна з яких є витвором справжнього мистецтва.

Олександр Чегорка закінчив Київський державний художній інститут. З 1992 року – член Національної спілки художників України. В 2009 р. став лауреатом конкурсу «Світоч Придніпровя» у номінації «Кращий діяч культури Придніпровя».

Олександр Чегорка – учасник багатьох виставок, його роботи зберігаються в Міністерстві культури України, музеї історії м. Дніпродзержинська, в приватних збірках Дніпропетровська, Києва, Львова, за кордоном – в Сербії, Німеччині, Франції, Америці.

Картини художника вражають і захоплюють. Незважаючи на яскраві кольори, до яких тяжіє Олександр у своїй творчості, його твори несуть тепло і гармонію, якусь дивну злагодженість і тишу. І це не дивно, адже і сам Олександр – людина скромна, спокійна, світла.

Складність композиції робіт, химерність образів спонукають до більш чутливого світосприйняття, до заглиблення в себе. Картини примушують зупинитися, затримати погляд і спробувати проникнути у авторський задум.

Сплутати або забути творчість Олександра Чегорки неможливо, адже вона неповторна, самобутня, має особливе звучання, настрій.

Глибинну сутність картин художника складає любов до рідної землі, народу, духовних першоджерел, тому не дивно, що Олександра Чегорку називають художником від Бога і порівнюють з поетом Василем Стусом.

Творчість Олександра Чегорки не може залишити байдужих – вона, мов чистий струмок, прокладає собі шлях до спраглих людських сердець.

Виставка експонуватиметься у музеї до 20 серпня 2010 р.

Музей працює щоденно з 9:00 до 17:00.

Довідки за тел.: 3-87-30, 3-02-24.

..............................................................
«Сакральне життя подільського полотна» у музеї історії м. Дніпродзержинська

25 березня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася презентація виставки «Сакральне життя подільського полотна» з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Впродовж січня-березня 2010 р. Вінниччина мала змогу познайомитися з виставкою, наданою для експонування дніпродзержинським музеєм, – «Мамай-fest: подільська проекція», а тепер жителі і гості нашого міста розкриють для себе світ подільського ткацтва і вишивки.

Поділля – це етнокультурна зона, що займає територію між Південним Бугом і Дністром. Подільська вишивка – одна з найбільш складних і красивих в Україні, основними мотивами якої є «вазони», «дерево життя», «ружа», «ромби».

На виставці представлено традиційне вбрання українців Східного Поділля (а саме Вінницької області) кінця ХІХ-ХХ ст. – сорочки (як обрядові, так і повсякденні), хустки, пояси, спідниці. Особливе місце у наданій колекції займають рушники (ткані і вишиті), килими, килимові доріжки і рядна.

Тобто виставка розкриває нам через побутові речі уявлення подолян про навколишній світ і відзначається особливими колоритом.

На відкритті виставки виступила директор музею Наталія Буланова, а також гості з Вінницького музею – завідувач виставкового відділу Тетяна Журунова і завідувач відділу давньої історії Лілія Гальчевська.

У ході презентації колеги-музейники обмінялися подарунками, а солісти просвітянського хору «Благовіст» потішили присутніх виконанням українських пісень.

Сподіваємося, що Дніпродзержинський і Вінницький музеї і надалі буде пов’язувати тісна співпраця.

Виставка  працюватиме до 25 квітня

Музей працює щодня з 9 до 17 год.

Довідки за тел.: 3-87-30, 3-02-24

...................................................................
 «25 років храму муз»

18 березня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулося музейне свято «25 років храму муз».

25 років тому музей відкрився у новому приміщенні, адже до 1985 р. музей знаходився у приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Індивідуальний проект нової будівлі був розроблений інститутом «Київ НДІП містобудівництва» (головний архітектор проекту – В. Г. Ширяєв).

У будівництві, художньому оформленні та технічному оснащенні музею брали участь понад 120 проектних, наукових, будівельних, промислових, монтажних та інших закладів, організацій та підприємств міста, області, усієї країни.

На час відкриття музей втілював у собі найпередовіші тенденції, як у архітектурно-художньому, так і в технічному оснащенні, й по праву вважався одним з кращих у СРСР. У музеї було вперше в країні реалізовано новий метод огляду експозиції – аудіовізуальний художньо-документальний сеанс.

Нині музей історії м. Дніпродзержинська – вагомий науково-дослідний, науково-просвітній та історико-культурний центр міста.

Відкрила свято директор музею, кандидат історичних наук Наталія Миколаївна Буланова. Від міської влади музей зі святом привітала заступник Дніпродзержинського міського голови Тетяна Яківна Онищенко.

Також на святі виступили люди, які мали безпосереднє відношення до будівництва музею та його оснащення. Це Генріх Якович Кузнєцов – тоді 1-й заступник голови міськвиконкому; Олена Сергіївна Конельська – заступник голови міськвиконкому; Ніна Олександрівна Циганок – директор музею у період будівництва музею та становлення як інституції; Євген Валерійович Дейнега – заступник директора музею з технічного забезпечення, а нині голова Баглійської районної ради; Володимир Васильович Кошевой – тоді начальник управління капітального будівництва.

Усім працівникам музею, які вже 25 років є членами профспілки, голова профспілки працівників культури Світлана Іванівна Парфьонова вручила невеличкі подарунки та грамоти.

На святі були присутні і друзі музею: художники, літератори, підприємці. За багаторічну і таку важливу працю висловив подяку музею голова міської організації Народного Руху України Іван Васильович Бельмас.

Чарівними мелодіями гітари та скрипки музейників привітали артисти Дніпродзержинського музично-драматичного театру ім. Л. Українки Юлія Попова і Володимир Зайцев.

Свято пройшло у теплій атмосфері дружнього спілкування.

...................................................................
Вишивка Вікторії Монякової

  15 березня 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася презентація виставки . У цій тендітній молодій жінці поєдналася серйозна професія інженера-металурга і захоплення вишивкою.

  Вишивкою шовком Вікторія почала захоплюватися ще у школі. Нині Вікторія – автор багатьох вишитих картин, яскравих і самобутніх. Основними мотивами її творчості є квіти, птахи і тварини. На її картинах квітнуть маки, лілії, мальви, нарциси, воркують голуби, пильно дивляться на нас вовки тощо.

Це вже друга виставка (перша експонувалася у 2007 р.) В. Монякової в музеї історії міста, на якій представлено 35 робіт вишивальниці.

Відкрила виставку директор музею Наталія Буланова, після чого автор виставки запросила всіх присутніх переглянути її роботи.

  З відкриттям виставки Вікторію привітали її друзі: ансамбль скрипалів «Чарівна скрипка» під керівництвом Олени Неклеси, викладач музичного училища Леоніда Градосельська зі своїми вихованцями, учасники ансамблю бального танцю «Лілея», а також члени клубу авторської пісні Юрій Філіпов та Олександр Кокурін.

Виставка В. Монякової нікого не залишить байдужим, адже праця її рук достойна шанувальників.

Виставка працюватиме впродовж березня.

Довідки за тел.: 3-87-30

....................................................................
«Другий Кобзар»
  у музеї історії
                         м. Дніпродзержинська


 
 
 26 лютого 2010 р. у музеї історії м. Дніпродзержинська відбулася камерна презентація проекту  «Другий Кобзар» для ЗМІ та потенційних благодійників.
    «Другий Кобзар»  –  не видана за життя Т. Шевченка поетична збірка творів, роботу над якою він закінчив 8 березня 1847 р. «Кобзар» мав  бути виданим у Києві за підтримки М. Костомарова, куди поет віз рукописи, але не доїхав, бо був заарештований 5 квітня 1847 р. Під час арешту рукописи були конфісковані. Тобто дане видання стало першою  спробою відтворення авторського задуму Т. Шевченка.
    «Другий Кобзар» – це спільний Проект Інституту літератури  ім. Шевченка НАН України, Видавничого дому «Андрій» та ГО «Фонд збереження книжкової спадщини України».
    На презентації виступили фундатор Видавничого дому «Андрій» Андрій Яловий, директор міського музею Наталія Буланова, голова творчої ради ВД «Андрій» Григорій Іващенко. Теплі слова вдячності на адресу  ВД «Андрій» пролунали у виступі голови Спілки письменників Дніпропетровської області  Лесі Степовички, а також відомих письменників Володимира Буряка-Селіванова та Миколи Чабана.
    Результатом цього дружнього зібрання стала передплата на благодійну частину видання, яка буде направлена до шкільних, міських бібліотек.
    Тобто знайшлись у Дніпродзержинську меценати, небайдужі до збереження національної літературної спадщини.


Пошук

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання