Головна » 2015 » Жовтень » 16 » Музейна педагогіка
Музейна педагогіка

Музей історії міста добре знаний серед городян як один з активних осередків культури. І це не підлягає сумніву ні для його прибічників, ні для опонентів. Бо саме в його стінах відбуваються як традиційні для музеїв, на кшталт екскурсій по виставках та стаціонарній експозиції, так і інноваційні форми рекреації, дозвілля, освіти, виховання, наукового пошуку.
      Маючи як інструмент унікальність музейної пам’ятки з її здатністю привернути увагу, викликати емоції, отримати інформацію, виходячи з необхідності прищеплення історичної пам’яті, виховання національної свідомості і гідності у своїх відвідувачів рік тому музей запропонував освітянам програму «Музейна педагогіка».
      Уроки, екскурсії з елементами театралізації та музейного дійства, широким використанням аудіовізуальних засобів з активними залученнями аудиторії знайшли свого відвідувача.
      Вражає емоційністю та виразністю урок національної гідності «Герої не вмирають», зворушують листи написані у вогняних роках війни 1941 – 1945 років аудіовізуального видовища «Жди меня…», незабутнє враження залишають «Таємниці бабусиної скрині», чарують вишивані рушники («Душа мого народу рушники») і петриківські «мальовки» (петриківський розпис). А ще учні та студенти можуть стати учасниками українського весільного обряду, переглянути «Хроніки нашого міста», дізнатися про сутність народної обрядовості Щедрого вечора, ствердитися в думці, що в народній картині «Козак Мамай» закодована українська душа, а Тарас Шевченко завжди шанувався нашими земляками як національний пророк.
     Як і будь-який музейний проект, «Музейна педагогіка» відрізняється науковістю змісту, наближенням до конкретної аудиторії, динамізмом.
     Вже зараз до заявлених у програмі 15 тем, ми можемо запропонувати нові, не менш цікаві для допитливого учня, тобто проект постійно удосконалюється, обростає новими ідеями і фактами, що мають важливе значення для національно-патріотичного виховання покоління.

Мащенко О. О., завідувач відділу
науково-освітньої роботи музею